Siatkówka

 • MVP Ligi Mistrzów odchodzi z ZAKSY. Kulisy transferu zaskakują. 'Za wysokie progi'
 • Świderski podaje nowe informacje o gospodarzach MŚ. 'Ciągle pojawia się coś nowego'

  Świderski podaje nowe informacje o gospodarzach MŚ. "Ciągle pojawia się coś nowego"

  Do końca maja zostanie rozstrzygnięte, gdzie w Polsce odbędą się mecze tegorocznych mistrzostw świata mężczyzn - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski. Dodaje, że udało się rozwiązać kwestię problemu dostępności branych pod uwagę hal w terminie turnieju, ale nie wszystko jeszcze jest jasne. - Diabeł tkwi w szczegółach - zaznacza działacz.

 • Trzy miesiące do MŚ, a Leon wciąż się zastanawia. Grbić: To jego decyzja

  Trzy miesiące do MŚ, a Leon wciąż się zastanawia. Grbić: To jego decyzja

  Mający kłopoty ze ścięgnami Wilfredo Leon w najbliższych dniach postanowi, czy podda się zabiegowi. - To jego ciało i jego decyzja - mówi Sport.pl trener reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić. Niewiadomą pozostaje termin ewentualnej interwencji chirurgicznej i długość przerwy w grze przymującego. Tymczasem do mistrzostw świata, w których biało-czerwoni mają walczyć o trzeci tytuł z rzędu, zostały tylko trzy miesiące.

 • Zmiany, zmiany. Grbić wybrał nowego kapitana reprezentacji Polski
 • Wielki nieobecny finału Ligi Mistrzów na podium znalazł się wirtualnie. 'Pomagałem logistycznie'

  Wielki nieobecny finału Ligi Mistrzów na podium znalazł się wirtualnie. "Pomagałem logistycznie"

  - Nie trafiłem wyniku, nie było nawet tej marchewki dla rywali, o której mówiłem wcześniej. To był perfekcyjny mecz - mówi Sport.pl Norbert Huber, którego z udziału w finale Ligi Mistrzów wyeliminował uraz. Koledzy z Zaksy Kędzierzyn-Koźle zadedykowali mu niedzielne zwycięstwo w Lublanie, a on pomógł im na odległość planować fetę, stawiając jeden warunek. - Byle zdążyli na samolot - zdradza żartobliwie siatkarz.

 • Włosi reagują na triumf ZAKSY. 'Druzgocący' Semeniuk. 'Europa jest gorzka'

  Włosi reagują na triumf ZAKSY. "Druzgocący" Semeniuk. "Europa jest gorzka"

  Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie pozostawiła złudzeń Itasowi Trentino w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Polski zespół odniósł efektowne zwycięstwo 3:0 (25:22, 25:20, 32:30). Włoskie media piszą po tym meczu o "gorzkim wieczorze w Lublanie" oraz o "druzgocącej" postawie Kamila Semeniuka, który był najlepszym zawodnikiem finału.

 • Ile zarobiła ZAKSA po wygraniu Ligi Mistrzów? W porównaniu do piłki nożnej to niewiele
 • Świderski o najlepszym siatkarzu Ligi Mistrzów: Był skreślany przez innych, ale doszedł na szczyt
 • 'To byłem ja?'. Szok minął po chwili. 'Poniosła nas adrenalina'. Tak świętowali wygraną Ligę Mistrzów

  "To byłem ja?". Szok minął po chwili. "Poniosła nas adrenalina". Tak świętowali wygraną Ligę Mistrzów

  Aleksander Śliwka nie pamiętał, czy zagrywał przy ostatniej piłce meczowej, ale potrafił odtworzyć swoje myśli z chwili, gdy uderzył piłkę. Bohater finałowego meczu Kamil Semeniuk skromnie mówił, że nie spodziewał się po sobie wielkich rzeczy przed sezonem. A Norbert Huber, choć nieobecny w Lublanie, i tak wszedł na podium wraz z resztą kolegów. Tak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świętowała drugi z rzędu triumf w Lidze Mistrzów.

 • ZAKSA w elitarnym gronie. Dokonały tego tylko cztery kluby w historii

  ZAKSA w elitarnym gronie. Dokonały tego tylko cztery kluby w historii

  Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, broniąc trofeum w Lidze Mistrzów, dołączyła do elitarnego grona siatkarskich potęg. W historii najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie sztuki tej dokonały bowiem wcześniej tylko trzy zespoły. Wśród nich m.in. finałowi rywale drużyny z Opolszczyzny - włoski Itas Trentino.