Saeid Marouf

Saeid Marouf

Saeid Marouf urodził się 20 października 1985 roku w Urmie. Jest wielokrotnym reprezentantem Iranu. Mierzy 189 cm wzrostu.

Kariera drużynowa

Saeid Marouf rozpoczął siatkarską karierę w klubie Pegah Urmia. Niemal nieprzerwanie występował tylko i wyłącznie w zespołach irańskich. Najdłużej grał w klubie Saipa VC. Jedynie w roku 2015 reprezentował barwy rosyjskiego Zenitu Kazań. Wówczas zdobył Mistrzostwo i Puchar Rosji, a także odniósł zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Oprócz tych sukcesów Saeid Marouf ma na koncie Mistrzostwo Iranu, a także 3 triumfy w Klubowych Mistrzostwach Azji.

Kariera reprezentacyjna

W reprezentacji Iranu Saeid Marouf zadebiutował w roku 2007. Odniósł z nią kilka bardzo ważnych triumfów. Dwukrotnie w roku 2008 i 2010 zdobył Puchar Azji. Z kolei na Mistrzostwach Azji, prowadzona przez niego drużyna, zdobyła złoty medal (2013), oraz brąz (2009). Saeid Marouf na swoim koncie zapisał również zwycięstwo w Igrzyskach Azjatyckich w roku 2014, a 1 raz zdobył na tej imprezie srebrny medal. Miało to miejsce w roku 2010.

Zobacz również:

Matey Kaziyski - Neslihan Darnel - Nicolás Uriarte - Rob Bontje - Saori Kimura

Saeid Marouf