Mistrzostwo Polski w Rugby Plażowym zostało w Trójmieście

15 sierpnia w Gdańsku na Plaży Jelitkowo (przy Banana Beach Club) odbył się turniej finałowy Beach&Sport Festival, a wraz z nim: Finał I Oficjalnych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Beach Rugby, I Oficjalne Mistrzostwa Polski Kobiet w Beach Rugby oraz I Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Skimboardingu. Publiczność mogła też podziwiać mecze pokazowe: Beach frisbee orazBeach Handball.

Dla wszystkich kibiców i uczestników mistrzostw tańczyły dziewczyny z grupy tanecznej Sentido z Gdańska. Organizatorem imprezy pod patronatem i o puchar Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańsk była agencja marketingu sportowego Seven Green Promotion.

Największą atrakcją festiwalu były I Oficjalne Mistrzostwa Polski w Beach Rugby. W spotkaniach brały udział drużyny z całego kraju. Zawody o Mistrzostwo Polski w Beach Rugby rozgrywane były systemem jednodniowego turnieju, do którego zostało zakwalifikowanych 8 drużyn, wg następujących zasad: po 4 najlepsze drużyny półfinałów: Polska Południowa i Centralna (województwa: małopolskie, mazowieckie, dolnośląskie, łódzkie, opolskie, świętokrzyskie, lubuskie , śląskie, podkarpackie, wielkopolskie) i Polska Północna (województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie , lubuskie).

Turnieje eliminacyjne:

04.07 - Łódź, Manufaktura

Frogs Warszawa zostali zwycięzcami pierwszych półfinałów Mistrzostw Polski w Beach Rugby. Zawodnicy ze stolicy pokonali po dogrywce Budowlanych Łódź 15:10.

Do finału w Gdańsku zakwalifikowali się również Rugby Club Częstochowa i Beach Boys Rugby Club.

Zawody toczyły się o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi.

08.08 - Gdynia, Plaża Śródmieście

Tydzień temu rozegrane zostały w Gdyni drugie eliminacje Beach&Sport Festival. W eliminacjach dla grupy północnej najlepsza okazała się Arka Gdynia i to ona otrzymała Puchar Prezydenta Miasta Gdynia.

W ramach turnieju eliminacyjnego Gdynia Grand Prix awans do finału z Polski północnej zapewniły sobie: Arka Gdynia, Szerszenie Toruń, Flota Gdynia oraz AZS AWF Gdańsk.

Turniej finałowy odbył się 15 sierpnia na plaży Jelitkowo w Gdańsku. Rozegrane zostały następujące rozgrywki:

Finał I Oficjalnych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Beach Rugby - do finału zakwalifikowały się po 4 drużyny z turniejów eliminacyjnych; I Oficjalne Mistrzostwa Polski Kobiet w Beach Rugby - zespoły kobiece nie grały turniejów eliminacyjnych

Turniej Gdańsk Grand Prix toczył się o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego - rozgrywki rugby mężczyzn Puchar Prezydenta Miasta Gdańsk - rozgrywki rugby kobiet.

Mistrzostwo Polski Mężczyzn w Rugby Plażowym zdobył AZS- AWFiS Gdańsk. Podopieczni Stanisława Zielińskiego w meczu finałowym pokonali Arkę Gdynia 5:1. W meczu o trzecie miejsce Flota Gdynia prowadzona przez Daniela Kowalskiego zwycieżyła triumfatora eliminacji łódzkich Frogs&Co Warszawa 4:0.

Rywalizacja kobiet była bardzo zacięta. Mistrzostwo Polski zdobyły podopieczne Jarosława Batora z Arki Gdynia Girls pokonując Tygrysice Sochaczew trenowane przez Marcina Stencla 3:2. W meczu o trzecie miejsce dziewczyny z Lady's Lechia Gdańsk pokonały Czarne Pruszcz 2:0.

Klasyfikacja końcowa I Oficjalnych Mistrzostw Polski w Rugby Plażowym:

Mężczyźni:

AZS- AWFiS Gdańsk

Arka Gdynia

Flota Gdynia

Frogs&Co Warszawa

Alfa Bydgoszcz (dzika karta)

Szerszenie Toruń

Rugby Club Częstochowa

Kobiety:

Arka Gdynia Girls

Tygrysice Sochaczew

Lady's Lechia Gdańsk

Czarne Pruszcz

Lady's Lechia Gdańsk 2