Beach Rugby: Żaby najlepsze na piasku w Manufakturze

Frogs Warszawa zostali zwycięzcami pierwszych półfinałów Mistrzostw Polski w Beach Rugby. Zawodnicy ze stolicy pokonali po dogrywce Budowlanych Łódź 15:10. Do finału w Gdańsku zakwalifikowali się również Rugby Team Częstochowa i Beach Boys Rugby Club.

Rugby na piasku ?

W sobotę na rynku w Manufakturze rozegrane zostały półfinały Beach&Sport Festiwal, czyli mistrzostw Polski w Bech Rugby dla grupy centralnej i południowej. Zawody toczyły się o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Udział w półfinałach wzięło sześć zespołów: Frogs Warszawa, Budowlani Łódź, Rugby Team Częstochowa, Rugby Club Zduńska Wola, Włókniarz Zgierz oraz Beach Boys Rugby Club.

Cztery pierwsze ekipy turnieju awansowany do wielkiego finału Beach&Sport Festival, który odbędzie się w Gdańsku 15 sierpnia.

Zawody w Manufakturze pokazały, że województwo łódzkie wyrasta na jeden z najsilniejszy ośrodków rugby w naszym kraju. Na sześć startujących ekip, cztery były właśnie z tego województwa. Po bardzo zaciętych i emocjonujących grach eliminacyjnych i finałowych awans do finału w Gdańsku zapewnili sobie: Frogs Warszawa, Budowlani Łódź - mistrzowie Polski, zdobywcy Pucharu Polski, tuż za nimi znaleźli się Rugby Team Częstochowa, Beach Boys Rugby Club (drużyna złożona z zawodników BBRC Łódź i Rugby Club Bełchatów). Piąte miejsce zajęła RC Zduńska Wola szósty był Włókniarz Zgierz.

Pierwszy z półfinałów Beach&Sport Festiwal pokazał, że plażowa odmiana rugby to doskonałe narzędzie to promocji całej dyscypliny, jak również promocji miasta. - Bardzo cieszymy się z faktu, że miasto Łódź mocno zaangażowało się w Beach&Sport Festival. Dzięki staraniom pani prezydent Marii Maciaszczyk oraz pana dyrektora Krzysztofa Lipińskiego, udało nam się zorganizować niesamowite zawody w samym sercu Polski - mówi Maciej Sikorski, Account Manager agencji Seven Green Promotion.

Po raz pierwszy w historii polskiego rugby, rozegrano półfinały mistrzostw Polski w centrum największego w Europie kompleksu handlowo - rozrywkowego, jakim jest Manufaktura.

Podczas Beach&Sport Festival mieliśmy okazję obejrzeć w akcji reprezentację Polski kobiet w rugby7, oraz bliżej zapoznać się z kolejną plażową dyscypliną - Beach Frisbee. W przerwie pomiędzy zawodami, reprezentacja Polski kobiet stoczyła dwa pojedynki ze Zdobywcami Oskarów (łódzka drużyna frisbee). Najpierw rugbistki zagrały we frisbee, a następnie frisbiarze spróbowali swoich sił w rugby.

- Taka właśnie jest idea Beach&Sport Festival. Zależy nam na promocji i integracji sportów plażowych - relacjonuje Mariusz Wasiak, CEO&Partner Seven Green Promotion.

Kolejne imprezy z cyklu Beach&Sport Festival już w sierpniu. Najpierw półfinały dla grupy północnej - 8 sierpień Gdynia, a tydzień później wielki finał w Gdańsku.