Rugby w sercu miasta

Już 4 lipca o godz. 11 rozpocznie się pierwsza w Polsce impreza sportowa, w której wezmą udział drużyny rugby z całej Polski. Turniej w ramach Beach&Sport Festival zostanie rozegrany w łódzkiej Manufakturze. Organizatorzy przygotowali dla widzów szereg atrakcji.

Sport.pl patronuje festiwalowi ?

W łódzkiej Manufakturze odbyła się konferencja prasowa dotycząca turnieju Beach Rugby w ramach Beach&Sport Festival. W konferencji wzięli udział organizatorzy eventu, reprezentanci agencji marketingu sportowego Seven Green Promotion: Mariusz Wasiak i Maciej Sikorski, Dyrektor Sportowy klubu BBRC Łódź - Zbigniew Grądys, a także Agnieszka Nowak - Dyrektor Manufaktury oraz Konrad Lasocki z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi.

Tematem konferencji były przede wszystkim Mistrzostwa Polski Seniorów w Beach Rugby, które będziemy mieli okazję obejrzeć 4 lipca w Manufakturze. Organizatorzy przybliżyli nam ideę oraz cele Beach&Sport Festival, przedstawili dodatkowe atrakcje turnieju w Manufakturze, a także opowiadali o szczegółach wydarzenia.

- Beach&Sport Festival to impreza składająca się z trzech eventów - pierwszy w Łodzi, kolejny w Gdyni, a następny w Gdańsku - mówi Mariusz Wasiak CEO&Partner z Seven Green Promotion - Naszym celem jest zapoznanie szerszego grona osób z piękną dyscypliną, jaką jest rugby.

W Łodzi odbędzie się pierwsza część turnieju-eliminacje, w których weźmie udział około 10 drużyn. Organizatorzy przygotowali dla gości masę atrakcji - występ cheerlederek, Escola Popular, Zeusa, a także pokazowy mecz frisbee. Na osoby, które czynnie wezmą udział w dopingowaniu zawodników, a także w konkursach, czekają atrakcyjne nagrody.

- Pierwszy raz w historii Manufaktury będziemy mieli przyjemność gościć rugby plażowe. Jest to bardzo ciekawa dyscyplina i mam nadzieję, że będzie to pierwszy krok do dalszej współpracy - przyznaje Agnieszka Nowak, dyrektor największego w Polsce centrum handlowo-rekreacyjnego.

W imprezę zaangażowały się także władze miasta Łodzi, które aktywnie wspierają tego typu wydarzenia. - Beach&Sport Festival to doskonała promocja naszego miasta, nie tylko na rodzimym gruncie, ale także w północnej części kraju. Bardzo się cieszę, że Łódź może promować się także w Gdyni oraz w Gdańsku - mówił Konrad Lasocki z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi.

Wszystkich zainteresowanych plażową odmianą rugby zapraszamy na www.beachrugby.pl?