Beach&Sport Festival - rugby na piasku

Już 4 lipca w łódzkiej Manufakturze odbędzie się pierwsza część imprezy w ramach Beach&Sport Festival - Manufaktura Grand Prix. Organizatorzy oprócz spektakularnych widowisk sportowych, gwarantują wspaniałą zabawę i masę atrakcji, m.in. występy cheerleaderek, pokazowe mecze frisbee, a także występ znanego rapera ZEUSA.

Beach'Sport Festival to pierwsza impreza sportowo-rekreacyjna w Polsce, podczas której mecze rugby będą rozgrywane na piasku. W spotkaniach będą brały udział drużyny z całego kraju.

więcej na stronie festiwalu ?

Zawody o Mistrzostwo Polski w Beach Rugby (rugby plażowym) rozgrywane są systemem jednodniowego turnieju, do którego zostanie zakwalifikowanych 8 drużyn, wg następujących zasad: po 4 najlepsze drużyny półfinałów: Polska Południowa i Centralna (województwa: małopolskie, mazowieckie, dolnośląskie, łódzkie, opolskie, świętokrzyskie, lubuskie, śląskie, podkarpackie, wielkopolskie) i Polska Północna (województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie).

Stawka, o którą walczą zawodnicy jest wysoka - zespoły, które odniosą zwycięstwo zostaną zakwalifikowane do półfinałów, by następnie walczyć o Mistrzostwo Polski w Beach Rugby w Gdańsku.

"Obserwując rosnące zainteresowanie wszelkimi odmianami rugby, liczymy na wysoką frekwencje, zarówno na widowni, jak i na boisku. Beach Rugby to bardzo dynamiczna i widowiskowa dyscyplina sportu, która może stać się idealną formą urlopowej rekreacji" - mówi współtwórca imprezy Mariusz Wasiak, CEO&Partner Seven Green Promotion.

Organizatorami ogólnopolskiego turnieju Beach Rugby jest agencja marketingu sportowego Seven Green Promotion, Rugby Barbarians Polska oraz BBRC Łódź.