Została zawieszona, bo... ugryzła rywalkę podczas meczu. Drakońska kara

Włoska zawodniczka rugby Sara Tounesi została zawieszona na 12 meczów za ugryzienie rywalki podczas meczu Pucharu Świata w Nowej Zelandii. Włoszka osłabiła zespół tuż przed ćwierćfinałem turnieju.

Sytuacja z udziałem Sary Tounesi miała miejsce w sobotę w spotkaniu Pucharu Świata pomiędzy Włochami a Japonią. 27-latka podczas wygranego 21:8 przez Włoszki meczu postanowiła ugryźć rywalkę z Azji.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Długie zawieszenie za ugryzienie rywalki. Trudna sprawa wnikliwie zbadana

Sprawa ugryzienie rywalki przez Sarę Tounesi została zbadana przez Niezależny Komitet Dyscyplinarny, któremu przewodniczył przewodniczący panelu sądowego, Christopher Quinlan KC. Dołączyli do niego Brenda Heather-Latu i były międzynarodowy zawodnik Ofisa Tonu. Komisja wnikliwie przeanalizowała materiał wideo przedstawiający zajście. Na posiedzeniu poza jej członkami znaleźli się Sara Tounesi, ugryziona Japonka - Iroha Nagata i przedstawicielka zawodniczek Giuliana Campanella. 

"Na nagraniu z kąta kamery widzimy, że Tounesi ma kontakt z piłką, a ręka Nagaty sięga do piłki i dotyka jej opuszkami palców. Następnie widać, jak Tounesi otwiera usta, obraca głowę do przodu i ponownie zamyka usta. To całkowicie potwierdza zestawienie wydarzeń. To nie było przypadkowe. Początkowy nacisk zębów był lekki, ale zrobiło się mocniej. Były dwa ugryzienia" - napisano.

Sara TounesiSara Tounesi screenshot: resources.world.rugby

"Nie gram brudno"- Włoszka zaprzeczyła oskarżeniom, ale później się przyznała

Jak czytamy w oświadczeniu, Tounesi zaprzeczała ugryzieniu rywalki. Broniła się mówiąc, że jedynie krzyczała do sędziego, że to jej koleżanka z zespołu trzyma piłkę. Komisja nie dała się jednak przekonać tym argumentom. - Celowe ugryzienie w takich okolicznościach wyraźnie przekracza próg czerwonej kartki. Dlatego podtrzymaliśmy decyzję o zawieszeniu - przekazuje komisja. 

Tounesi po zawieszeniu opuści mecz ćwierćfinałowy Pucharu Świata, który jej zespół rozegra już sobotę 29 października przeciwko Francji. Rywalki Włoszek w ostatnim meczu pokonały reprezentację Fidżi aż 44:0. Liczy, że nie będzie miała problemu z występami dla Sale Sharks w styczniu 2023 roku. Aby tak było, musi zgłosić się do komisji, by ta wyznaczyła, które mecze zostaną objęte zawieszeniem, a w których będzie mogła wziąć udział.

Reprezentacja Włoch podczas trwającego Pucharu Świata w Auckland wygrała 2 z trzech rozegranych meczów. Poza wygraną z Japonią Włoszki zwyciężyły 22:10 z reprezentacją USA, a przegrały 12:22 z reprezentacją Kanady. 

Więcej o: