Sport.pl

Francja. Nastoletni rugbista zmarł po szarży rywala

19-letni rugbista Nicolas Chauvin zmarł w wyniku obrażeń szyi, których doznał w trakcie szarży rywala. Do śmiertelnego zdarzenia doszło podczas meczu Bordeaux-Begles - Stade Francais Paris.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło już w piątej minucie meczu. Chauvin od razu stracił przytomność. Natychmiast został przetransportowany do szpitala, ale niestety lekarzom nie udało się uratować mu życia. - Nastolatek zmarł w środę z powodu ciężkiego urazu szyi, który spowodował zatrzymanie akcji serca i niedotlenienie mózgu - oświadczył przedstawiciel Centre Hospitalier Universitaire Pellegrin w Bordeaux.

Śmierć młodego Francuza wstrząsnęła środowiskiem rugby. „Z ogromnym smutkiem Stade Francais Paris informuje o śmierci nadziei naszego klubu, Nicolasa Chauvina, który zmarł w szpitalu w Bordeaux. Łączymy się w myślach z rodziną Nicolasa, której wszyscy członkowie klubu przesyłają najszczersze kondolencje” - napisał w oświadczaniu klub ze stolicy Francji.

To już drugi w ostatnich miesiącach przypadek śmierci młodego rugbisty. W sierpniu Louis Fajfrowski, 21-letni środkowy młyna drużyny Stade Aurillacois, stracił przytomność w szatni, po tym jak został zmieniony chwilę po ostrym ataku rywala.

Więcej o:
Komentarze (6)
Francja. Nastoletni rugbista zmarł po szarży rywala
Zaloguj się
 • boliver

  0

  Zwariowany swiat,

 • zenekciec

  0

  Srodkowy mlyna ? jakas nowa pozycja w rugby , o srodkowym ataku to slyszalem ale mlyna to nie .

 • kaviar100

  Oceniono 2 razy 0

  Ostatnio krzyczeli by boks zakazać potym jak brutalnie został znokautowany Kanadyjczyk przez Ukraińca. To może rugby też zakazać? I inne sporty które niosą ze sobą ryzyko zgonu. I zawód kierowcy bo w Polsce ginie co roku ok 200 kierowców w trakcie pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX