Nowa Zelandia z Pucharem Świata w rugby!

Od?wie?
30
Nowa Zelandia od początku zdominowała spotkanie, zdobywając pierwsze pięć punktów w 15. minucie po fantastycznej akcji. Po wyrzucie z autu wyniesiony do góry przez młyn Jerome Kaino błyskawicznie oddał piłkę do Tony'ego Woodcocka, a ten po krótkim biegu zaliczył przyłożenie.

Pod koniec połowy Francja przejęła inicjatywę i zdołała przenieść ciężar gry na połowę rywali. "Koguty" nie wykorzystały jednak kilku groźnych sytuacji, min. kopiąc piłkę minimalnie obok bramki.

Drugą połowę All Blacks rozpoczęli od mocnego uderzenia - po trzech niecelnych kopach Piri Weepu w pierwszej połowie, tym razem do rzutu karnego podszedł Stephen Donald, który umieścił piłkę między słupkami.

Francuzi odpowiedzieli błyskawicznie - już po dwóch minutach zepchnęli rywali do obrony i wymieniając piłkę wzdłuż linii końcowej zdołali ją w końcu przekroczyć. Dokonał tego Thierry Dusatoir, który zaliczając przyłożenie odbił się jeszcze od słupka. Chwilę później dwa punkty z rzutu karnego dołożył jeszcze Francois Trinh-Duc i "Koguty" przegrywały już tylko punktem.

Do końca meczu pozostawało jeszcze sporo czasu, jednak mimo sporej przewagi Francuzi nie zdołali odmienić losów meczu. Nowa Zelandia umiejętnie się broniła i to ona przez najbliższe cztery lata będzie najlepszą drużyną na świecie.

Rugby. All Blacks z Pucharem Świata! [ZDJĘCIA]

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

80. min. Piłka ugrzęzła w młynie, który stopniowo przesuwany jest w kierunku linii końcowej Francuzów. Aż w końcu nadchodzi 80. minuta i sędzia kończy mecz!!!!!! NOWA ZELANDIA PO RAZ DRUGI W HISTORII MISTRZEM ŚWIATA!!!!!!!!

79. min. Ostatnie minuty meczu i atmosfera na stadionie coraz gęstsza. Piłka wciąż przechodzi z jednego młyna do drugiego, ale wciąż jest na połowie gospodarzy. Ci jednak kontrolują sytuację i zostaje im przyznany rzut karny

76. min. Od dłuższego czasu gra toczy się w środku pola i żadnej z drużyn nie udaje się przedostać w okolice linii końcowych. Inicjatywa jednak jest po stronie Francuzów, którzy wciąż mają nadzieję na odwrócenie losów meczu

69. min. Donald umiejętnie wykopuje piłkę na połowę rywali, gdzie wychodzi na aut. W ten sposób gospodarzom udało się przenieść ciężar gry na drugą stronę boiska. Francuzi w defensywie

67. min. Młyn blisko linii końcowej na połowie Nowej Zelandii, jednak All Blacks zdołali wykopać piłkę. Po chwili jednak Francuzi znów w natarciu

65. min. Rzut karny z dużej odległości dla Francji, jednak kop w wykonaniu Trinh-Duca bardzo niecelny. Zawodnikowi "Kogutów" zabrakło pary w nogach, by dokopać piłkę do bramki

63. min. "All Black" zdołali wypchnąć rywali ze swojej połowy, ale po chwili znów tracą piłkę na rzecz Francuzów. Nowa Zelandia popełnia błędy, przez co nie może wyprowadzić żadnego skutecznego ataku. Tymczasem "Koguty" dalekim kopem przenoszą grę na połowę gospodarzy

56. min. Nowa Zelandia trochę opadła z sił i oddała inicjatywę Francuzom. Teraz to oni są w ofensywie, jednak nie są w stanie przebić się przez linię obrony All Blacks

48. min. Francuzi punktują!!!!! Doskonale wykonany atak, piłka krąży między "Kogutami" wzdłuż linii końcowej, aż w końcu Dusautoir przebija się przez linię obrony i odbijając od słupka zalicza przyłożenie. Rzut karny w wykonaniu Trinh-Duca skuteczny i Francja traci już tylko punkt do rywali

46. min. Rzut karny tym razem dla All Black - po trzech niecelnych próbach Weepu, do piłki podchodzi Stephen Donald i trafia w bramkę tuż przy słupku!

43. min. Francuzi o krok od pierwszych punktów!!! Yachvilli z rzutu karnego strzela o włos od słupka bramki Nowej Zelandii

41. min. Rozpoczęła się już druga część spotkania, Francuzi ostro prą do przodu

I połowa:

40. min. Koniec pierwszej połowy, która kończy się niewysokim zwycięstwem gospodarzy. Francuzi po początkowym zepchnięciu do obrony, w ostatnich 10 minutach zdołali przeprowadzić kilka groźnych akcji. Wynik wciąż nie jest przesądzony i zwiastuje to ogromne emocje w drugiej części spotkania

37. min. Trinh-Duc popisuje się fantastycznym rajdem, mijając po ładnych zwodach kilku graczy. Gdy wydawało się, że będzie miał już prawie otwartą drogę do bramki, został zahaczony przez rywala i pada na murawę jak długi

36. min. Tymczasem Francuzi grają coraz odważniej, od jakiegoś czasu mają inicjatywę i wciąż atakują rywali. Po jednym z kopów byli bardzo blisko zdobycia punktów, ale Trinh-Duc minimalnie chybia

34. min. Ogromne osłabienie ekipy All Blacks. Kontuzjowany Aaron Cruden kulejąc opuszcza boisko, a w jego miejsce Stephen Donald

29. min. Francuzi ponownie zepchnięci do defensywy nie są w stanie wyprowadzić żadnego groźnego ataku. All Blacks ponownie wykopują na aut w okolice linii końcowej, ale na szczęście dla "Kogutów" znów udaje im się wybić piłkę

27. min. Trzecia próba Weepu, jednak znów nie potrafił trafić w bramkę. Słaba dyspozycja łącznika ataku All Blacks

25. min. Bardzo sprytne i precyzyjne zagranie Israela Dagga, który wykopuje piłkę ze swojej połowy, a ta wychodzi w aut bardzo blisko linii końcowej. Po wznowieniu Francuzom udaje się jednak wykopać piłkę, ale wciąż szarpią się na swojej połowie. Kończy się to faulem w młynie i rzutem karnym dla All Black z bardzo groźnej pozycji

22. min. Nowozelandczycy wciąż w ataku i swoim atakiem pozycyjnym wciąż przesuwają się metr po metrze. Twardo stojący w linii Francuzi nie pozwalają się jednak przedrzeć rywalom, co chwila powalając ich na ziemię

16. min. Weepu próbuje podwyższyć, jednak po jego kopie piłka przechodzi minimalnie obok słupka

15. min. Fantastyczna akcja All Blacks!!!! Wyrzut z aut, piłka trafia do Kaino wyniesionego przez młyn do góry, który błyskawicznie oddaje do Woodcocka, a ten nie miał zbyt dużo do przebiegnięcia i zalicza przyłożenie. Euforia na stadionie!!!

11. min. Mecz toczony w bardzo szybkim tempie, co chwilę zmiana posiadania piłki i długie rajdy zawodników obu drużyn powstrzymywane brutalnie przez obronę. Jeden z zawodników Francji jest kontuzjowany, udzielana mu jest pomoc medyczna na boisku, a gra zgodnie z przepisami toczy się dalej

7. min. Rzut karny dla Nowej Zelandii, jednak łącznik młyna All Black kopie bardzo niecelnie i piłka przechodzi daleko od bramki. Wciąż bardzo wyrównane spotkanie

2. min. Mecz rozpoczął się od ofensywnej postawy All Blacks, którzy parli do przodu, jednak teraz inicjatywę przejęli Francuzi. Są jednak powstrzymywani przez młyny rywali

10:00 Za nami już hymny obu państw, a teraz gracze Nowej Zelandii tańczą tradycyjny taniec maoryskich wojowników - Hakę. Francuzi niewzruszeni