PŚ w Rugby. Australia pokonała Walię 21:18

Od?wie?
42
Po meczu:

Australijczycy prowadzenie objęli w 11. minucie gry. Po młynie na pięciu metrach, Genia szybko podał piłkę do Coopera, który wypuścił Barnesa na czystą pozycję. Temu pozostało tylko przyłożyć piłkę w polu punktowym. Po chwili podwyższył O'Connor. Potem dla Walii trzy punkty po rzucie karnym zdobył Hook. To były jego ostatnie punkty w tym meczu, mimo, że miał jeszcze kilka prób. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:3.

Druga połowa zaczęła się od świetnej akcji Shane Williamsa, który zdobył przyłożenie i wyprowadził Walijczyków na prowadzenie. Sędzia nie zauważył jednak "przodu" przy podaniu do Williamsa. Potem ciężar gry na siebie wziął O'Connor, który dwukrotnie zdobył punkty po rzutach karnych. Kolejne trzy punkty były dziełem Barnesa, który świetnie wykonał drop goala. Walijczycy zmniejszyli stratę po karnym Jonesa, ale po chwili kolejne przyłożenie dla Australii, a z pięciu punktów cieszył się McCalman. W doliczonym czasie gry Walijczykom udało się jeszcze przeprowadzić świetną akcję i przedrzeć na pole punktowe. Punkty Halfpenny'ego i podwyższenie Jonesa to było jednak za mało, aby odwrócić jeszcze losy spotkania.

80. min. +4 I koniec meczu! Australia zdobywa trzecie miejsce w Pucharze Świata! Wygrywają 21:18!

80. min. +3 I Jones jeszcze trafia z podwyższenia.

80. min. +2 Walijczycy nie poddają się i w doliczonym czasie zdobywają przyłożenie. Pięć punktów Halfpenny'ego. Meczu jednak nie mają już szans wygrać.

77. min. O'Connor nie podwyższa. 21:11.

76. min. I jest przyłożenie. Australijczycy dopięli swego, punkty zdobywa McCalman.

75. min. Genialna kontra Australii zmarnowana metr przed polem punktowym, a zaczęła się jeszcze na ich połowie!

73. min. A teraz karny dla Walii. Wykonuje go Jones, a nie jak poprzednio Hook. I od razu przynosi to rezultat. Trzy punkty dla Walii.

70. min. Fenomenalny drop goal Barnesa. Australia chyba już tego nie przegra. 16:8.

68. min. O'Connor kopnął celnie, ale za lekko... Nie ma punktów.

67. min. Karny prawie ze środka boiska. O'Connor zgłasza próbę.

64. min. Williams próbował zdobyć punkty po drop goalu, ale nie trafił między słupy.

60. min. Walijczycy znowu muszą odrabiać straty. Na razie idzie im to powoli. Zdobywają jednak teraz po kolejnych ruckach.

56. min. I trafia! Kolejne trzy punkty!

55. min. I znowu O'Connor będzie wykonywał rzut karny.

53. min. O'Connor trafia z karnego z 40 metrów. Australia wraca na prowadzenie.

51. min. Podwyższenie przez Hooka nie wykorzystane. Tym razem jednak miał dużo trudniejszą pozycję.

50. min. Fenomenalna akcja Williamsa, który dzięki dwóm kopnięciom przedarł się w pole punkowe i Walijczycy obejmują prowadzenie! Sędzie jednak nie zauważył ewidentnego zagrania do przodu przy podaniu do Williamsa.

47. min. O'Connor przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, w końcu został zatrzymany.

44. min. Karny dla Walii z łatwej pozycji, ale Hook nie trafia! Fatalne pudło.

41. min. Druga połowa rozpoczęta.

I połowa:

40. min. Koniec pierwszej połowy. 7:3 dla Australii.

38. min. Halfpenny miał dobrą okazję na zdobycie trzech punktów z rzutu karnego, ale minimalnie chybił.

35. min. Nudniejszy fragment gry. Obie drużyny nie potrafią wypracować sobie przewagi.

32. min. Gra przeniosła się w środkową strefę boiska.

28. min. I trafia w słupek! Niesamowite!

27. min. Karny z około 40 metrów dla Australii. O'Connor zgłasza próbę.

25. min. A teraz to Walijczycy "zawalają" młyn. Piłka po kopnięciu w aut z rzutu karnego na połowie Walijczyków.

21. min. Coopera zmienia Faingaa.

20. min. Łącznik ataku Australii Cooper źle stanął i odniósł kontuzję. Prawdopodobnie będzie potrzebna zmiana. To byłoby duże osłabienie dla Wallabies.

17. min. Australijczycy kilkarotnie "zawalili" młyn i rzut karny z dogodnej sytuacji dla Walii. Hook bez problemu trafia. 7:3.

16. min. A teraz młyn dla Walii sześć metrów od pola punktowego rywali.

12. min. O'Connor nie miał problemów z podwyższeniem. Sytuację miał łatwo, przyłożenie miało miejsce między słupami.

11. min. I świetnie to rozegrali. Genia do Coopera, ten od razu do Barnesa i środkowy reprezentacji Australii zdobywa przyłożenie!

10. min. Młyn dla Australii 5 metrów od pola punktowego.

8. min. Kilka z rzędu przegrupowań i Australia 2 metry od pola punktowego! Jednak w jednej z kolejnych akcji Cooper wypuszcza piłkę do przodu i młyn dla Walii.

7. min. Australijczycy już 10 metrów od pola punktowego. Mają aut.

5. min. Cooper z rzutu karnego wykopuje w aut i gra wraca na połowę Walii.

3. min. Przy piłce od początku meczu Australijczycy. Gra rozgrywa się na połowie reprezentacji Walii.

1. min. Początek meczu!

Przed meczem:

Walijczycy, którzy są jedną z rewelacji obecnej edycji Pucharu Świata w półfinale ulegli minimalnie Francji 8:9. Z kolei Australijczycy nie dali rady gospodarzom Nowej Zelandii i przegrali mecz o finał 6:20.