Rugby. Polskie rugbistki mistrzyniami Europy

Mistrzyniami Europy na razie grupy B, ale w kolejnym czempionacie powalczą już z najlepszymi. Oto fotoreportaż z imprezy, udanej nie tylko sportowo, ale również poza boiskiem, gdzie zawodniczki rozdały między siebie nagrody i wyróżnienia, a także poddały się karom nałożonym przez szkoleniowców, np. sprzątania obiektu.
W meczach grupowych biało-czerwone pokonały Węgry II 33:0, Bośnię i Hercegowinę 32:0, Luksemburg 21:5. Przegrały tylko jeden mecz - z Gruzją 5:27. W półfinale na Polki czekała pierwsza reprezentacja Węgier. Ekipa trenera Jarosława Batora zwyciężyła 21:10. W ścisłym finale nasza kadra rozgromiła Danię 24:0.

Reprezentacja rozegrała więc sześć spotkań w których: * zdobyła 127 pkt.; * straciła tylko 42 pkt.; * najwięcej punktów zdobyła Karolina Jaszczyszyn (38); * a wszystkie spotkania w pełnym wymiarze rozegrały: Karolina Jaszczyszyn, Julita Kołodziej, Ewa Piątkowska i Agnieszka Walczyk.

Polki wystąpiły w składzie: Anna Szymańska , Karolina Jaszczyszyn, Marta Dybiec , Agata Maciejkowicz, Julita Kołodziej, Agnieszka Walczyk, Ewa Piątkowska, Jagoda Bednarek, Marta Jarecka, Anna Szkudlarek.

Wyróżnienia trenera za rok 2011 dostały:

10 lat z Reprezentacją - Agnieszka Walczyk za profesjonalizm, zaangażowanie i praca od początku funkcjonowania środowiska Rugby kobiet w Polsce;

prawdziwy sportowiec - Karolina Jaszczyszyn i Ewa Piątkowska za profesjonalizm, zaangażowanie oraz świadomość własnych wartości;

największy progres - Julita Kołodziej i Agata Maciejewska za słuchanie i realizacja założeń taktycznych.

- Wiemy, ile jeszcze pracy przed nami, aby móc kiedyś zagrać jak równy z równym przeciwko Anglii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Holandii i innym tuzom kobiecego rugby w Europie i na świecie. Ale powalczymy - mówi trener kadry Jarosław Bator, dziękując wszystkim sponsorom i ludziom zaangażowanym w jego zespół za pomoc.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl »


Więcej o: