Rugby. Puchar Sześciu Narodów dla Walii

Reprezentacja Walii w swoim ostatnim meczu w tegorocznym Pucharze Sześciu Narodów pokonała Francję 16:9 i zapewniła sobie zwycięstwo w tych rozgrywkach.
Walia zaliczyła w tym roku tak zwanego Wielkiego Szlema, czyli wygrała we wszystkich meczach. Pokonała kolejno Irlandię (23:21), Szkocję (27:13), Anglię (19:12), Włochów (24:30) i w sobotnim meczu Francuzów.

W drugim sobotnim meczu decydującym o piątym miejscu Włosi pokonali Szkotów 13:6.

W ostatnim meczu tegorocznej edycji Pucharu Anglii z Irlandią, który zakończył się wynikiem 30:9. Dzięki temu, Anglicy zakończyli Puchar na drugim miejscu.

MiejsceMeczeMałe punktyPkt
1. Walia5109-5810
2. Anglia598-718
3. Irlandia5121-945
4. Francja5101-865
5. Włochy553-1212
6. Szkocja556-1080
Puchar Sześciu Narodów to cykliczne, najważniejsze międzynarodowe zawody w rugby w Europie i najstarszy turniej rugby na świecie. Biorą w nim udział reprezentacje narodowe Anglii, Francji, Irlandii, Szkocji, Włoch i Walii. Zawody odbywają się co roku, a zwycięzca pucharu jest uważany za nieoficjalnego mistrza Europy.

Więcej o: