Rugby

 • Budowlani Pogoni się opierali, ale jednak przegrali

  Budowlani Pogoni się opierali, ale jednak przegrali

  Beniaminek Ekstraligi - rugbiści lubelskich Budowlanych przegrali po raz kolejny. Tym razem ulegli w Siedlcach Pogoni, ale przez sporą część meczu byli równorzędnym rywalem dla faworyzowanych gospodarzy.

 • Mistrz Polski z Łodzi sprawdzi lubelskich imienników

  Mistrz Polski z Łodzi sprawdzi lubelskich imienników

  Meczem z Budowlanymi Łódź rugbiści Budowlanych Lublin rozpoczną w niedzielę rundę rewanżową Pucharu Polski Ekstraligi. Zdecydowanym faworytem są goście, którzy w minionym sezonie wywalczyli tytuł mistrza kraju.

 • Pogoń dopadła Budowlanych. Druga przegrana lublinian

  Pogoń dopadła Budowlanych. Druga przegrana lublinian

  Rugbiści Budowlanych rozegrali pierwszy mecz Pucharu Polski Ekstraligi przed własną publicznością. Niestety zespół trenera Stanisława Więciorka nie sprostał mocnej Pogoni i uległ siedlczanom różnicą 19 punktów.

 • Rugby Europe Trophy. Na początek Polska gra z Ukrainą

  Rugby Europe Trophy. Na początek Polska gra z Ukrainą

  W przyszłą sobotę reprezentacja polskich rugbistów rozpocznie na Arenie Lublin rywalizację w Rugby Europe Trophy. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie Ukraina, a w kadrze na to spotkanie znalazło się czterech graczy lubelskich Budowlanych.

 • Wybitny reprezentant Polski trenerem Budowlanych

  Jak wiadomo w nadchodzącym sezonie rugbiści lubelskich Budowlanych zagrają w ekstralidze. Zmieniła się nie tylko klasa rozgrywek, ale także trener. Od nowego sezonu zespół będzie prowadził Stanisław Więciorek.

 • Budowlani podjęli rękawicę. Zagrają w ekstralidze

  Budowlani podjęli rękawicę. Zagrają w ekstralidze

  Wprawdzie Budowlani przegrali baraże o wejście do ekstraligi z Juvenią Kraków, ale lublinianie w elicie polskiego rugby zagrają. - To dla nas wielkie wyzwanie, ale zdecydowaliśmy się podjąć rękawicę - mówi Piotr Choduń, wiceprezes klubu.

 • W Krakowie Budowlani muszą odrobić straty z nawiązką

  W Krakowie Budowlani muszą odrobić straty z nawiązką

  W sobotę rugbiści Budowlanych rozegrają w Krakowie drugi mecz barażowy o awans do ekstraligi z Juvenią. Lublinianie mają do odrobienia dziesięć punktów. - To dużo i mało, ale będziemy chcieli spod Wawelu wrócić z tarczą - zapowiada Sebastian Berestek, trener Budowlanych.

 • Batalia o powrót do elity. W finale Budowlani podejmują Juvenię

  Batalia o powrót do elity. W finale Budowlani podejmują Juvenię

  Rugbiści Budowlanych rozpoczynają decydujące starcie o wejście do ekstraligi. W finałowym dwumeczu zmierzą się z Juvenią Kraków. - Siły obu zespołów są wyrównane, więc szanse na awans również, ale wierzę, że to my wyjdziemy z tej konfrontacji zwycięsko - mówi Piotr Choduń, wiceprezes lubelskiego klubu.

 • Budowlani w finale! Pora na Juvenię Kraków

  Budowlani w finale! Pora na Juvenię Kraków

  W spotkaniu półfinałowym rozgrywek I-ligi rugbiści lubelskich Budowlanych bez najmniejszych problemów pokonali w Pruszczu Gdańskim Czarnych i awansowali do finału, gdzie ich rywalem będzie Juvenia Kraków.

 • Rugbiści wygrali z bonusem. Przed nimi półfinał

  Rugbiści wygrali z bonusem. Przed nimi półfinał

  W ostatniej kolejce rundy zasadniczej I ligi rugbiści lubelskich Budowlanych zmierzyli się u siebie ze swoimi imiennikami z Łodzi. Wygrali i teraz czeka ich faza play-off, w której zmierzą się z Czarnymi Pruszcz Gdański.