Rugby

 • Wybitny reprezentant Polski trenerem Budowlanych

  Jak wiadomo w nadchodzącym sezonie rugbiści lubelskich Budowlanych zagrają w ekstralidze. Zmieniła się nie tylko klasa rozgrywek, ale także trener. Od nowego sezonu zespół będzie prowadził Stanisław Więciorek.

 • Budowlani podjęli rękawicę. Zagrają w ekstralidze

  Budowlani podjęli rękawicę. Zagrają w ekstralidze

  Wprawdzie Budowlani przegrali baraże o wejście do ekstraligi z Juvenią Kraków, ale lublinianie w elicie polskiego rugby zagrają. - To dla nas wielkie wyzwanie, ale zdecydowaliśmy się podjąć rękawicę - mówi Piotr Choduń, wiceprezes klubu.

 • W Krakowie Budowlani muszą odrobić straty z nawiązką

  W Krakowie Budowlani muszą odrobić straty z nawiązką

  W sobotę rugbiści Budowlanych rozegrają w Krakowie drugi mecz barażowy o awans do ekstraligi z Juvenią. Lublinianie mają do odrobienia dziesięć punktów. - To dużo i mało, ale będziemy chcieli spod Wawelu wrócić z tarczą - zapowiada Sebastian Berestek, trener Budowlanych.

 • Batalia o powrót do elity. W finale Budowlani podejmują Juvenię

  Batalia o powrót do elity. W finale Budowlani podejmują Juvenię

  Rugbiści Budowlanych rozpoczynają decydujące starcie o wejście do ekstraligi. W finałowym dwumeczu zmierzą się z Juvenią Kraków. - Siły obu zespołów są wyrównane, więc szanse na awans również, ale wierzę, że to my wyjdziemy z tej konfrontacji zwycięsko - mówi Piotr Choduń, wiceprezes lubelskiego klubu.

 • Budowlani w finale! Pora na Juvenię Kraków

  Budowlani w finale! Pora na Juvenię Kraków

  W spotkaniu półfinałowym rozgrywek I-ligi rugbiści lubelskich Budowlanych bez najmniejszych problemów pokonali w Pruszczu Gdańskim Czarnych i awansowali do finału, gdzie ich rywalem będzie Juvenia Kraków.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.