Rugby

 • Francja. Nastoletni rugbista zmarł po szarży rywala
 • Wiosną będzie lepiej. Budowlani zakończyli sezon

  Wiosną będzie lepiej. Budowlani zakończyli sezon

  Rugbiści Budowlanych zakończyli rywalizację w Pucharze Polski Ekstraligi. Lublinianom nie udało się wygrać żadnego spotkania, ale było to doskonałe przetarcie przed czekającymi ich w przyszłym roku występami w Ekstralidze.

 • Budowlani Pogoni się opierali, ale jednak przegrali

  Budowlani Pogoni się opierali, ale jednak przegrali

  Beniaminek Ekstraligi - rugbiści lubelskich Budowlanych przegrali po raz kolejny. Tym razem ulegli w Siedlcach Pogoni, ale przez sporą część meczu byli równorzędnym rywalem dla faworyzowanych gospodarzy.

 • Mistrz Polski z Łodzi sprawdzi lubelskich imienników

  Mistrz Polski z Łodzi sprawdzi lubelskich imienników

  Meczem z Budowlanymi Łódź rugbiści Budowlanych Lublin rozpoczną w niedzielę rundę rewanżową Pucharu Polski Ekstraligi. Zdecydowanym faworytem są goście, którzy w minionym sezonie wywalczyli tytuł mistrza kraju.

 • Pogoń dopadła Budowlanych. Druga przegrana lublinian

  Rugbiści Budowlanych rozegrali pierwszy mecz Pucharu Polski Ekstraligi przed własną publicznością. Niestety zespół trenera Stanisława Więciorka nie sprostał mocnej Pogoni i uległ siedlczanom różnicą 19 punktów.

 • Rugby Europe Trophy. Na początek Polska gra z Ukrainą

  Rugby Europe Trophy. Na początek Polska gra z Ukrainą

  W przyszłą sobotę reprezentacja polskich rugbistów rozpocznie na Arenie Lublin rywalizację w Rugby Europe Trophy. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie Ukraina, a w kadrze na to spotkanie znalazło się czterech graczy lubelskich Budowlanych.

 • Wybitny reprezentant Polski trenerem Budowlanych

  Jak wiadomo w nadchodzącym sezonie rugbiści lubelskich Budowlanych zagrają w ekstralidze. Zmieniła się nie tylko klasa rozgrywek, ale także trener. Od nowego sezonu zespół będzie prowadził Stanisław Więciorek.

 • Budowlani podjęli rękawicę. Zagrają w ekstralidze

  Budowlani podjęli rękawicę. Zagrają w ekstralidze

  Wprawdzie Budowlani przegrali baraże o wejście do ekstraligi z Juvenią Kraków, ale lublinianie w elicie polskiego rugby zagrają. - To dla nas wielkie wyzwanie, ale zdecydowaliśmy się podjąć rękawicę - mówi Piotr Choduń, wiceprezes klubu.

 • W Krakowie Budowlani muszą odrobić straty z nawiązką

  W Krakowie Budowlani muszą odrobić straty z nawiązką

  W sobotę rugbiści Budowlanych rozegrają w Krakowie drugi mecz barażowy o awans do ekstraligi z Juvenią. Lublinianie mają do odrobienia dziesięć punktów. - To dużo i mało, ale będziemy chcieli spod Wawelu wrócić z tarczą - zapowiada Sebastian Berestek, trener Budowlanych.

 • Batalia o powrót do elity. W finale Budowlani podejmują Juvenię

  Batalia o powrót do elity. W finale Budowlani podejmują Juvenię

  Rugbiści Budowlanych rozpoczynają decydujące starcie o wejście do ekstraligi. W finałowym dwumeczu zmierzą się z Juvenią Kraków. - Siły obu zespołów są wyrównane, więc szanse na awans również, ale wierzę, że to my wyjdziemy z tej konfrontacji zwycięsko - mówi Piotr Choduń, wiceprezes lubelskiego klubu.