Robert Prygiel

Robert Prygiel

Robert Prygiel urodził się 17 kwietnia 1976 roku w Radomiu. Były zawodnik, a obecnie trener mierzy 200 cm wzrostu i grał na pozycji atakującego. W reprezentacji Polski rozegrał 136 spotkań.

Kariera klubowa i reprezentacyjna

Zawodnik rozpoczął swą przygodę z siatkówką w zespole Czarni Radom. Następnie związał się AZS-em Częstochowa, a potem grał w Legii Warszawa. W roku 2000 powrócił do klubu, z którym związany był na początku kariery. Kolejną drużyną Roberta Prygiela była bełchatowska Skra.

W roku 2003 siatkarz wyjechał za granicę. Przez 4 lata grał dla rosyjskiego Gazpromu Surgut. Później powrócił do kraju i występował jeszcze w Jastrzębskim Węglu, Jadarze Radom, AZS-ie Politechnice Warszawskiej oraz w Czarnych Radom. Robert Prygiel zdobył w swojej karierze złoty medal oraz 5 brązowych krążków w Mistrzostwach Polski.

W reprezentacji Polski Robert Prygiel grał w latach 1996-2007. W sumie w koszulce z orłem na piersi rozegrał 136 spotkań. Brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w roku 1996, a także w Mistrzostwach Świata w Argentynie, w roku 2002.

Niedługo po zakończeniu kariery zawodniczej Robert Prygiel został siatkarskim trenerem. W latach 2013-2015 prowadził drużynę Cerrad Czarni Radom.

Inni zawodnicy:

Anna Podolec - Lech Łasko - Barbara Niemczyk - Maciej Zajder - Marek Karbarz

Robert Prygiel