Igrzyska w Rio. Sensacja! Amerykanki odpadły z piłkarskiego turnieju. Dramatyczne rzuty karne i nieudany trik Hope Solo

Reprezentacja USA w kobiecej piłce nożnej nie obroni tytułu mistrzyń olimpijskich. Amerykanki przegrały po rzutach karnych ze Szwecją. W regulaminowym czasie gry było 1:1.

To jedna z największych sensacji tych igrzysk. Amerykanki były faworytkami do złota. Były mistrzyniami olimpijskimi w Atlancie, Atenach, Pekinie, Londynie. Tylko w Sydney się nie powiodło, musiały zadowolić się srebrem.

Teraz nie będzie ani złota, ani srebra, nie będzie żadnego medalu. Reprezentacji USA postawiły się waleczne Szwedki.

Piłkarki ze Skandynawii prowadziły od 61. minuty, ale Amerykanki potrzebowały kwadransa, żeby odrobić straty. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Już w pierwszej serii jedenastki nie wykorzystała Alex Morgan (autorka wyrównującego gola dla USA). Ale w trzeciej Hope Solo popisała się piękną obroną uderzenia Lindy Sembrant. W ostatniej serii przestrzeliła rzut karny Christen Press i Szwedki były o jeden strzał od półfinału. Hope Solo chciała wyprowadzić rywalkę z równowagi i poprosiła o przerwę na wymianę rękawic. Trik się nie udał. Rozbawiona zachowaniem Solo Linda Dahlkvist pewnie wpakowała piłkę do bramki, czym wywołała wybuch radości w całej Szwecji.

Amerykanki jadą do domu, a Szwecja w półfinale zagra z Brazylią lub Australią.