Igrzyska olimpijskie w Rio. Argentyna odpadła z turnieju piłkarskiego!

Argentyna zremisowała 1:1 z Hondurasem w trzecim meczu grupy D i nie awansowała do dalszej fazy turnieju olimpijskiego.

Argentyńczycy w poprzednich meczach przegrali 0:2 z Portugalią i wygrali z Algierią 2:1. Żeby wyjść z grupy musieli pokonać Honduras. Spotkanie miało dramatyczny przebieg.

W pierwszej, bezbramkowej połowie bramkarz Argentyny obronił rzut karny, a w drugiej gwiazdor "Albicelestes" Angel Correa z Atletico Madryt trafił z rzutu karnego w słupek.

W 75. minucie Honduras miał drugą "jedenastkę" i tym razem wykorzystał ją Anthony Lozano. Argentyna rzuciła się do ataku i w doliczonym czasie wyrównała po golu Mauricia Martineza z rzutu wolnego.

Zwycięskiego gola Argentyńczycy nie zdążyli już strzelić i odpadli z turnieju olimpijskiego.

Do dalszej fazy z grupy D awansowały drużyny Portugalii i Hondurasu.