FC Koeln sprzeciwia się karze od UEFA. Niemieckie media ostrzegają klub
Sport

Fot. Daniel Cole / AP

FC Koeln sprzeciwia się karze od UEFA. Niemieckie media ostrzegają klub

FC Koeln sprzeciwia się karze nałożonej przez UEFA po zamieszkach z udziałem swoich kibiców, do których doszło przed spotkaniem Ligi Konferencji w Nicei. Klubowi nie podoba się stosowanie odpowiedzialności zbiorowej i wykluczenie jego fanów z kolejnych meczów wyjazdowych, dlatego rozważa złożenie odwołania.

UEFA nałożyła na FC Koeln karę finansową w wysokości 100 tysięcy euro - poinformował dziennik "Bild". To efekt poważnych zamieszek, do jakich doszło w Nicei w wyjazdowym meczu Ligi Konferencji z OGC Nice, zakończonym wynikiem 1:1. Pomiędzy fanami obydwu drużyn wywiązała się bójka, przez co musiała interweniować policja, a rozpoczęcie spotkania się opóźniło. Dodatkowo kibicom niemieckiej ekipy zabroniono wstępu na kolejne mecze wyjazdowe w tych rozgrywkach z Partizanem Belgrad 13 października i ze Slovacko 27 października.

FC Koeln przeciwko odpowiedzialności zbiorowej. Nie zgadza się z werdyktem UEFA

Klub złożył oficjalne oświadczenie po tym, jak w piątek do Kolonii dotarło pełne uzasadnienie wyroku. - FC Koeln sprzeciwia się nałożonym przez UEFA karom zbiorowym. - Całkowity zakaz sprzedawania biletów na mecze wyjazdowe jest niesprawiedliwy dla wielu pokojowo nastawionych kibiców FC Koeln. W przeszłości takie kary również nie były skuteczne w zapobieganiu przemocy na stadionie - napisano na stronie internetowej klubu.

Zespół z Kolonii zastanawia się także nad złożeniem odwołania do Trybunału Arbitrażowego ds. sportu w Lozannie. - FC Koeln rozważy poważnie ten krok i sprawdzi szanse jego powodzenia pod względem prawnym, ale także pod względem czasu - czytamy dalej. Wyjazdowy mecz z Partizanem Belgrad odbędzie się bowiem już za niecałe dwa tygodnie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Jak zauważył "Bild", klub przede wszystkim powinien dokładnie zastanowić się, czy nie podejmuje zbyt dużego ryzyka. Jeśli kibicom pozwolono by pojechać na mecz do Belgradu i ponownie doszłoby do bójek lub odpalenia materiałów pirotechnicznych, to następna kara UEFA byłaby znacznie poważniejsza. To mogłoby skutkować nawet wykluczeniem kibiców z meczów na własnym stadionie, a wtedy zespół naraziłby się na utratę znaczących wpływów do budżetu, a w tej chwili nie jest w najlepszej kondycji finansowej.

FC Koeln po dwóch kolejkach prowadzi w tabeli swojej grupy Ligi Konferencji. Po remisie z Niceą i wygranej u siebie ze Slovacko 4:2 uzbierało cztery punkty i o dwa oczka wyprzedza Partizana i OGC Nice.