Sport

Fot. Joan Monfort / AP

Piłkarz Barcelony jednak zdąży na mundial? "Ma wiele opcji"

Ronaldowi Araujo nie dawano żadnych szans powrotu do gry przed mundialem w Katarze. Nadzieję przywraca jednak dr Pedro Luis Ripoll, który wchodzi w skład lekarzy zajmujących się urazem Urugwajczyka. - Ten zawodnik ma wiele opcji - stwierdził w rozmowie z radiem "Marca". Trwa wyścig z czasem o zdrowie obrońcy.

Roland Araujo kontuzji doznał już w piątej minucie towarzyskiego meczu z Katarem. Badania wykazały, że doznał on zerwania ścięgna mięśnia przywodziciela długiego prawej nogi. Początkowo mówiło się, że leczenie potrwa 2-3 tygodnie. Sztab medyczny Barcelony ustalił jednak, że środkowy obrońca musi poddać się operacji, co, biorąc pod uwagę późniejszą rehabilitację, wiązałoby się z przerwą wynoszącą okres 2-3 miesięcy. 

Przełomowe informacje na temat Araujo. "Zawodnik ma wiele opcji, aby dotrzeć na mundial"

To oznaczałoby czarny scenariusz nie tylko dla Barcelony, ale również dla reprezentacji Urugwaju. Piłkarz nie mógłby wziąć udziału w rozpoczynających się 20 listopada mistrzostwach świata w Katarze. Do sytuacji zawodnika odniósł się w rozmowie z radiem "Marca" doktor Pedro Luis Ripoll. - Kiedy zmiana mięśniowa dotyka ścięgna, najlepszą możliwą decyzją jest operacja. Istnieją dwie operacje, które można wykonać w przypadku zmiany chorobowej takiej jak u Araújo: ponowne wprowadzenie ścięgna do kości lub zakończenie tworzenia odcinka włókien, które pozostają przyczepione do kości. W tych dwóch opcjach jest wiele możliwości - powiedział lekarz.

Doktor, zapytany o udział Urugwajczyka w mistrzostwach świata, wlał nadzieję w serca kibiców reprezentacji. - Doktor Lempainen pracuje z nami w naszym profesjonalnym zespole. Jest chirurgiem najwyższego międzynarodowego poziomu i ten zawodnik ma wiele opcji, aby dotrzeć na mundial - stwierdził Ripoll.

Urugwaj na mundialu zagra w grupie H, gdzie jego rywalami będą reprezentacje Portugalii, Ghany i Korei Południowej. Ćwierćfinaliści ostatniej edycji MŚ udział w tegorocznych rozgrywkach rozpoczną 24 listopada meczem z Koreą.