Iga Świątek zacznie później. Gdzie i kiedy oglądać mecz z Niemeier? [TRANSMISJA]
Iga Świątek po zwycięstwie w II rondzie US Open.Sport

Fot. Mary Altaffer / AP Photo

Iga Świątek zacznie później. Gdzie i kiedy oglądać mecz z Niemeier? [TRANSMISJA]

Iga Świątek (1. WTA) zagra w poniedziałek, 5 września o ćwierćfinał US Open. Jeśli uda jej się awansować, będzie to dotychczas największe osiągnięcie Polki w amerykańskim turnieju. Rywalką będzie Niemka Jule Niemeier (108. WTA). Mecz odbędzie się na Louis Armstrong Stadium po starciu Cameron Norrie - Andriej Rublow. Nieco później niż początkowo sądzono ze względu na opady deszczu. Gdzie oglądać to spotkanie?

Iga Świątek zagra z Jule Niemeier na Louis Armstrong Stadium pod zamkniętym dachem. Organizatorzy US Open podjęli taką decyzję przez niekorzystne warunki pogodowe panujące w Nowym Jorku. W trakcie meczu czwartej rundy panów zaczął padać deszcz. 

US Open. Iga Świątek zagra z Jule Niemeier. Szansa na ćwierćfinał Wielkiego Szlema

Czwarta runda to na ten moment największe osiągnięcie Igi Świątek w US Open. Po raz pierwszy do tego etapu dotarła przed rokiem. W bieżącym sezonie powtórzyła wyczyn wygrywając w poprzednich etapach z Jasmine Paolini (56. WTA), Sloane Stephens (51. WTA) i Lauren Davis (105. WTA). Podkreślmy, że wszystkie te rywalki Polka pokonała bez straty seta.

Kolejną przeciwniczką Igi Świątek w US Open będzie Jule Niemeier. Niemka, podobnie jak Polak, dotarła do 1/8 finału turnieju w Nowym Jorku nie tracąc ani jednego seta. Bezpośrednie starcie tych zawodniczek może więc być nie zwykle interesujące. Szczególnie, gdy spojrzymy na poprzednie rywalki Niemeier. 23-latka wyeliminowała m.in. Julię Putincewą (38. WTA) oraz Qinwen Zheng (39. WTA). Obie zawodniczki były stawiane w roli faworytek. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ponadto Niemeier rozgrywa przeżywa najlepszy w karierze okres w US Open. Nigdy wcześniej nie udało jej się zajść dalej niż do pierwszej rundy turnieju wielkoszlemowego. W poprzednich latach nie zakwalifikowała się nawet do drabinki głównej US Open. Ostatnim razem odpadła w drugiej rundzie kwalifikacji. Poniedziałkowy mecz będzie też pierwszym starciem Igi Świątek i Jule Niemeier. 

Iga Świątek-Jule Niemeier. 1/8 finału US Open. Gdzie oglądać? [Transmisja TV, stream online]

Mecz 1/8 finału US Open pomiędzy Igą Świątek a Jule Niemeier odbędzie się w poniedziałek, 5 września. To drugie spotkanie zaplanowane tego dnia na korcie Louisa Armstronga. Pierwszym jest rywalizacja Camerona Norriego z Andriejem Rublowem, która zaczęła się o godz. 17:00 czasu polskiego. Oba mecze można oglądać na kanałach Eurosportu. Dostępny jest także stream online za pośrednictwem platformy Player.pl. Zachęcamy też do śledzenia relacji na żywo, która będzie prowadzona w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.