17 lat i koniec. Legendarny program Szpakowskiego znika z TVP

Serwis "wirtualnemedia.pl" przekazał, że piłkarski program "4-4-2" prowadzony przez Dariusza Szpakowskiego zniknie z ramówki TVP Sport. Oprócz tego stacja zapowiedziała zmiany dotyczące innych formatów sportowych.

Magazyn piłkarski "4-4-2", którego prowadzącym był Dariusz Szpakowski, wypadł z  ramówki TVP Sport. Program od 2006 roku był emitowany w popołudniowe poniedziałki, natomiast od 2021 roku magazyn przeniesiono na środy. Po wielu latach szefowie stacji zdecydowali, że "4-4-2" zniknie z anteny.

Program Dariusza Szpakowskiego znika z TVP Sport

Legendarny komentator zapraszał do swojego formatu wielu ekspertów piłkarskich, dziennikarzy oraz trenerów. W programie regularnie gościli m.in. Jerzy Engel, Piotr Żelazny czy Zbigniew Mucha. W trakcie magazynu łączono się również z piłkarzami, którzy odpowiadali na pytania zgromadzonych w studiu ekspertów. Ostatni odcinek magazynu "4-4-2" został pokazany w listopadzie ubiegłego roku, tuż przed rozpoczęciem katarskiego mundialu.

Jeszcze przed inauguracją turnieju Dariusz Szpakowski zapowiedział, że będą to jego ostatnie mistrzostwa świata w karierze. Wraz z Sebastianem Milą 71-latek skomentował finałowy mecz pomiędzy Francją i Argentyną.

- Cieszę się, że dane mi było, na koniec komentowania finałów mistrzostw świata, komentować taki finał. Ale jeszcze nie odkładam mikrofonu. Nie mówię żegnaj. Żegnam się tylko jeśli chodzi o finały mistrzostw świata. Mówię do widzenia, do usłyszenia, cześć. Gdzieś co jakiś czas chciałbym być z państwem - mówił Szpakowski.

Oprócz tego na portalu "wirtualnemedia.pl" czytamy, że program "Stan Futbolu" realizowany przez redakcję "Weszło", zostanie przeniesiony z sobotniego na niedzielne przedpołudnie. Pierwszy odcinek zapowiedziano na 12 marca o godz. 9:30. Za to w sobotę widzowie TVP Sport będą mogli oglądać nowy format pt. "7 dni sport", którego emisja ruszy od 11 marca.