Kolejna afera w Juventusie. Wyciekły nagrania rozmów. Niektóre są szokujące

Problemów w Juventusie ciąg dalszy. Po aferze finansowej przyszedł czas na aferę związaną z nagraniami rozmów telefonicznych dyrektora sportowego klubu, Federico Cherubiniego. Niektóre z zarejestrowanych wypowiedzi są szokujące. Pokazują, jak w Turynie szastano pieniędzmi, niekoniecznie w rozsądny sposób.

Juventus w ostatnim czasie przeżywa bardzo trudny czas. Zespół prowadzony przez Massimiliano Allegrego dostał w styczniu karę odjęcia 15 punktów za zatajenie ogromnych strat w zeznaniach finansowych. To nie koniec problemów. Z dorobku drużyny może zniknąć kolejne 20 punktów, a wszystko przez naruszenie umów z zawodnikami. Na domiar złego światło dzienne ujrzała kolejna afera związana z 36-krotnymi mistrzami Włoch.

Wyciekły nagrania działaczy Juventusu. "Wyrzuciliśmy w błoto 60-70 milionów euro"

Chodzi o nagrania rozmów telefonicznych dyrektora sportowego Juventusu, Federico Cherubiniego, na których nie brakuje krytycznych słów na temat zarządzania klubem. "Nasi najgorsi piłkarze zarabiają tak, jak najlepszy w Atalancie. Zapata ma 1,8 miliona euro za sezon. Kupilibyśmy psa i dalibyśmy mu 3,5 miliona euro" - stwierdził, cytowany przez portal "Corriere della Sera".

Skrytykował również swojego poprzednika, Fabio Paraticiego, za pozyskanie między innymi Gonzalo Higuaina. "Byliśmy zbyt aroganccy na rynku transferowym. Fabio kupił Higuaina za 90 milinów euro. Fabio sprzed pięciu lat wziąłby Gabriela Jesusa za 10 milionów euro i sprzedał go za 90 milionów euro" - rzucił dyrektor sportowy klubu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na nagraniach słychać też wypowiedź prezesa klubu Andrei Agnellego na temat wydatków klubu. "Jeśli spojrzymy na okres od 2010 roku, gdy przybyłem, do dzisiaj, w ostatnich trzech dniach okien zrobiliśmy badziewie, wyrzuciliśmy w błoto 60-70 milionów euro" - powiedział.

Odjęcie ligowych punktów kosztowało Juventus spadek w tabeli Serie A. Zawodnicy Allegrego zajmują obecnie 10. miejsce z dorobkiem 26 punktów. Prowadzi Napoli (56 pkt) przed Interem Mediolan (43 pkt) i AC Milanem (41 pkt).