19-letni piłkarz zasztyletowany na ulicy. Umarł w ramionach matki. Kapitan kadry U-20

19-letni Oshwin Andries, kapitan reprezentacji Republiki Południowej Afryki do lat 20, zmarł po ataku nożownika na ulicach Kapsztadu. Powodem zabójstwa miała być sprzeczka pomiędzy mężczyznami.

Oshwin Andries był zawodnikiem FC Stellenbosch i młodzieżowym reprezentantem Republiki Południowej Afryki. Eksperci wskazywali go jako jeden z największych talentów tamtejszego futbolu, którym interesowały się największe kluby z Europy. 19-latek był kapitanem reprezentacji U-20 i wielokrotnie otrzymywał powołania do kadry olimpijskiej. 

Młodzieżowy reprezentant RPA zginął po ataku nożownika. Miał 19 lat

O śmierci zawodnika poinformował w sobotę jego klub FC Stellenbosch. W oficjalnym oświadczeniu czytamy: "Z głębokim smutkiem dowiedzieliśmy się o przedwczesnej śmierci obiecującego młodego obrońcy, Oshwina Andriesa. Na tym etapie klub nie jest w stanie udzielić dalszych informacji i prosi o uszanowanie prywatności jego rodziny w tym trudnym czasie żałoby". 

Po kilku dniach wiadomo, że 19-latek był ofiarą ataku mężczyzny z nożem na ulicach Kapsztadu. - Zażartował, co zdenerwowało podejrzanego. On wielokrotnie dźgał mojego brata nożem - relacjonował wydarzenia brat Oshwina Andriesa, cytowany przez szwajcarski "Blick". Piłkarz zmarł w drodze do szpitala, na skutek ran kłutych. - Moja mama zabrała go wtedy do szpitala i zmarł w jej samochodzie w jej ramionach. Jest bardzo zrozpaczona - dodawał brat Andriesa. 

Oshwin Andries w profesjonalnym futbolu zadebiutował w wieku 18 lat. Podczas jednego z turniejów młodzieżowych FC Stellenbosch pokonał aż 7:2 angielskie Leicester City, a obrońca był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników na boisku. Wtedy to wzbudził zainteresowanie wielu europejskich klubów, a wśród nich wskazywano m.in. FC Barcelonę. W tym sezonie rozegrał 11 spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym w RPA.