Wielki powrót do High League. Znamy walkę wieczoru. Duże nazwiska

Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski i Marcin Dubiel zmierzą się w walce wieczoru na gali HIGH League 6 - oficjalnie poinformowała freakfightowa federacja. Pojedynek odbędzie się w formule MMA.

HIGH League to jedna z najpopularniejszych gal freakfightowych w Polsce. Już za kilka tygodni odbędzie się jej szósta edycja. Organizatorzy powoli budują napięcie i przekazują kolejne informacje na temat nadchodzącego wydarzenia.

Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski kontra Marcin Dubiel w walce wieczoru na gali HIGH League 6

Kilka dni temu HIGH League poinformowała, że podczas nadchodzącej gali wystąpi Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski, były mistrz świata w grze komputerowej CS:GO. Ma on już za sobą debiut w tej federacji, w lutym 2022 roku pokonał przez nokaut youtubera Michała "Owcę" Owczarzaka. - Szykujemy wiele niespodzianek, bo jest wszechstronnym zawodnikiem. Ale teraz nie ma co o tym mówić. Lepiej to pokazać w klatce - zapowiedział Mansur Ażyjew, trener Jarząbkowskiego, w rozmowie z Antonim Partumem ze Sport.pl.

W poniedziałek 6 lutego ogłoszono, że "pashaBiceps" wystąpi w walce wieczoru, gdzie jego rywalem będzie Marcin Dubiel. Pojedynek odbędzie się na zasadach MMA, w ramach trzech rund po trzy minuty każda. Limit wagowy wyniesie 79,5 kilograma.

Dubiel dotychczas walczył na jednej gali HIGH League. W czerwcu 2022 roku przegrał jednogłośną decyzją sędziów z raperem Alberto "Alberto" Simao. Poza tym stoczył pięć walk w federacji FAME MMA, cztery z nich wygrał, jedną przegrał.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na razie organizatorzy nie ujawnili wszystkich uczestników gali HIGH League 6. Wiadomo, że zmierzą się na niej Marcin Najman oraz Jacek Murański. Poza nimi zapowiedziano udział Lexy Chaplin, Denisa Załęckiego oraz Tomasza "Szalonego Reportera" Matysiaka.

Gala HIGH League 6 odbędzie się w sobotę 18 marca w katowickim Spodku.