Tak mogą wyglądać relacje Lewandowskiego z Santosem. "Obu łączy jedno"

- Przy Fernando Santosie Robert Lewandowski może jeszcze coś osiągnąć z drużyną narodową. Obu łączy jedno, chęć ciągłego wygrywania. Wierzę w to, że ożywi polską kadrę - powiedział Nuno Gomes, były reprezentant Portugalii w rozmowie z "Super Expressem".

Fernando Santos oficjalnie został selekcjonerem reprezentacji Polski 24 stycznia tego roku. Następca Czesława Michniewicza liczy na to, że szybko znajdzie wspólny język z piłkarzami i dotrze do nich. - Nie ma trenera bez piłkarzy, ale tak samo nie ma piłkarzy bez trenera. Zasadniczą kwestią jest umiejętność zachowania równowagi między kwestiami zawodowymi a kwestiami osobistymi. Jestem trenerem, który ma zawsze silną relację z piłkarzami - mówił Santos w wywiadzie dla "Łączy nas piłka". Zapewne kluczową kwestią dla Santosa będzie zbudowanie silnej relacji z Robertem Lewandowskim.

Były reprezentant Portugalii znalazł punkt wspólny Santosa z Lewandowskim. "Łączy ich jedno"

Nuno Gomes rozmawiał na temat Fernando Santosa z "Super Expressem". Były reprezentant Portugalii zdradził, co łączy naszego nowego selekcjonera z Robertem Lewandowskim. - Myślę, że przy Santosie Lewandowski może jeszcze coś osiągnąć z drużyną narodową. Obu łączy jedno, chęć ciągłego wygrywania, taka żądza odnoszenia zwycięstw. Dlatego wierzę w to, że ożywi polską kadrę. Bez cienia wątpliwości Lewandowski jest bardzo ważną postacią nie tylko dla reprezentacji Polski, ale całego światowego futbolu. Jestem pod wrażeniem zarówno gry, jak i osiągnięć Roberta - powiedział.

Były portugalski napastnik odniósł się też do wyboru PZPN-u ws. nowego selekcjonera i opisał, jak Santos pracuje z piłkarzami. Gomes spotkał się z Santosem w Benfice Lizbona w sezonie 06/07. - Myślę, że reprezentacja Polski może być ciekawym wyzwaniem dla Santosa. Jako szkoleniowiec zawsze na pierwszym miejscu stawia drużynę oraz samych zawodników. W jego notesie nie ma piłkarzy gorszych i lepszych. Wszystkich traktuje tak samo. Doświadczenie jest jego olbrzymim atutem - stwierdził Gomes, przypominając, że Santos prowadził największe kluby w Portugalii oraz kadrę portugalską i grecką.

Fernando Santos zacznie pracować z Robertem Lewandowskim i reprezentacją Polski od marcowego zgrupowania, na którym kadra zacznie walkę w eliminacjach do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2024 roku w Niemczech. Reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje od pojedynku z Czechami (24 marca), a potem zagra przeciwko Albanii (27 marca). Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowych na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.