Kibic doniósł na Chelsea. Domaga się sankcji

- Jako społeczność piłkarska jesteśmy zjednoczeni przeciwko temu i chcemy, aby UEFA usankcjonowała Chelsea - brzmi treść oświadczenia napisanego przez kibica Mohameda Abdu w sprawie zbadania finansów angielskiego klubu.

Od kiedy Chelsea została przejęta przez amerykańskiego biznesmena Todda Boehly'ego, można odnieść wrażenie, że przestała liczyć pieniądze w klubowych kasach. W ostatnich dwóch okienkach transferowych londyński podmiot sprowadził na Stamford Bridge piłkarzy za blisko pół miliarda euro. Joao Felix, Mychajło Mudryk czy sprowadzony pod koniec ubiegłego tygodnia Malo Gusto - to jedynie zawodnicy, którzy przyszli do zespołu w styczniu. 

Nie musi być to jednak koniec, bo Chelsea nadal chce jeszcze przekonać do transferu gwiazdę ubiegłorocznego mundialu, Enzo Fernandeza. Sytuacja przestaje podobać się kibicom, którzy protestują przeciwko niekończącym się funduszom angielskiego giganta. Jeden z nich napisał specjalną petycję do władz UEFA.

Kibic napisał specjalną petycję do UEFA. Chce zbadania finansów Chelsea

Jak poinformował portal SPORTbible, użytkownik strony Change.org Mohamed Abdu stworzył specjalną petycję, aby zmotywować UEFA do przyjrzenia się wydatkom klubu z Londynu w przypadku sprowadzenia Enzo Fernandeza. - Chelsea wciąż wydaje nieograniczone fundusze na transfery bez kary. W ciągu ostatnich 6 miesięcy wydatki Chelsea zszokowały światową piłkę nożną. Klub czuje, że może wydać wszystko, co ma. Istnieją zasady i regulacje, których muszą przestrzegać. Zasady FFP (Finansowego Fair Play). Jako społeczność piłkarska jesteśmy zjednoczeni przeciwko temu i chcemy, aby UEFA usankcjonowała Chelsea - brzmi treść oświadczenia. W tym momencie Abdu zgromadził już pod petycją 119 głosów.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Pomimo gigantycznych pieniędzy wydanych na transfery, Chelsea zajmuje aktualnie dopiero 10. pozycję w tabeli Premier League z dorobkiem 29 punktów. Piłkarze Grahama Pottera tracą już 10 punktów do miejsca gwarantującego grę w rozgrywkach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Liderem tabeli pozostaje Arsenal (50 punktów). Na drugim miejscu jest Manchester City (45 pkt), a na trzecim Newcastle (39 pkt). Najbliższy mecz Chelsea rozegra w piątek, 3 lutego, kiedy w ramach 22. kolejki ligi angielskiej zmierzy się na własnym stadionie z Fulham.