Szef KSW zabrał głos ws. hitowej walki Pudzianowskiego

Niepokonany międzynarodowy mistrz wagi ciężkiej KSW kolejnym rywalem Mariusza Pudzianowskiego? Na takie zestawienie otwarty jest współwłaściciel federacji, Martin Lewandowski. Zapowiedział, że niedługo odbędzie się spotkanie w sprawie tego "co dalej" w przypadku Pudzianowskiego.

Chociaż na początku lutego Mariusz Pudzianowski skończy już 46 lat, to nie wygląda na to, żeby miał kończyć karierę zawodnika MMA, którą rozpoczął w grudniu 2009 roku walką z Marcinem Najmanem. W grudniu minionego roku zmierzył się z Mamedem Chalidowem w "największej walce w historii KSW". W pierwszej rundzie 45-latek poddał się po spektakularnym ataku Chalidowa. Teraz o najbliższych planach byłego mistrza świata strongmanów informuje jeden ze współwłaścicieli federacji KSW.

Pudzianowski niedługo spotka się z włodarzami KSW, żeby zadecydować "co dalej"

Martin Lewandowski w rozmowie ze sport.tvp.pl był zapytany o potencjalną walkę Pudzianowskiego o pas federacji KSW. - Wiem, że gdybym o to Mariusza poprosił, to on by podjął rękawicę i chętnie by zwalczył. Bardziej – bo już kiedyś miałem z nim taką rozmowę – on się zastanawia "no dobrze, ale co dalej?". Dla mnie jako promotora dawanie komuś walki o pas tylko po to, żeby on zaraz ten pas zwakował i nie był mistrzem... nie wiem, czy ma sens. Dlatego może właśnie lepiej zestawiać go z różnymi ciekawymi zawodnikami, nie tylko z Polski.

Lewandowski dodał, że w najbliższym czasie ma się odbyć spotkanie włodarzy KSW z Pudzianowskim. -Myślę, że w połowie roku Mariusz wraca na pełnym "gazie". Wiem, że Phil De Fries rzucił "Pudzianowi" wyzwanie. Wiem, że Mariusz absolutnie się nie boi i by z De Friesem chętnie zawalczył... Pytanie, czy my tego chcemy, bo mowa jednak o mistrzu kategorii ciężkiej. Ten pas podkreśla wymiar sportowy i nie wiem, czy takie zaburzanie na chwilę [gdyby Pudzianowski zdobył pas i go zwakował, nie chcąc go bronić – przyp. red.]... Można też oczywiście zrobić ich walkę nie o pas! Phil jest niepokonany od lat i może dla niego to byłby taki świeży oddech, żeby nie bronić pasa i trzyrundowy pojedynek sprawiłby, że ten Phil jakoś nam super rozbłyśnie - podkreślił współwłaściciel KSW.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Dotychczas Mariusz Pudzianowski w MMA stoczył 25 walk. Jego bilans to 17 wygranych (12 przez nokaut, 5 na punkty) i 8 przegranych (4 przez nokaut i 4 przez poddanie).

Z kolei jego potencjalny rywal, Philip De Fries wygrał 26 walk (5 przez nokaut, 13 przez poddanie i 4 na punkty), a przegrał 6 (5 przed czasem, raz na punkty). Od kwietnia 2018 roku jest międzynarodowym mistrzem federacji KSW. Następną walkę stoczy 25 lutego podczas gali KSW 79.