Agnieszka Radwańska obecna na treningu Igi Świątek. Wyjątkowa rola

Iga Świątek trenuje już przed rozpoczynającym się 29 grudnia turniejem United Cup. Okazuje się, że przygotowaniom 21-latki przygląda się Agnieszka Radwańska, która również znajduje się w Australii i podczas turnieju będzie pełnić bardzo zaszczytną funkcję.

United Cup to rozgrywki, w których udział weźmie 18 drużyn narodowych, walczących o tytuł najlepszej nacji świata. Wcześniej podobnymi rozgrywkami był Puchar Hopmana, w którym w 2015 roku triumfowali Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. Turniej United Cup będzie rozgrywany w dniach 29 grudnia 2022 - 8 stycznia 2023 roku w Australii, konkretniej w Brisbane, Perth i Sydney. Zwycięzcy będą mogli zainkasować maksymalnie 500 punktów do rankingu WTA lub ATP.

Radwańska w Australii będzie współkapitanem Polski 

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z treningu Igi Świątek przed turniejem United Cup. Można na nich znaleźć Agnieszkę Radwańską, która także jest obecna w Australii. W jakiej roli? Otóż Agnieszka Radwańska jest współkapitanem Polski podczas turnieju. Drugim ze współkapitanów będzie jej małżonek oraz trener, Dawid Celt.

Polka do czekającego ją wyzwania odniosła się w rozmowie z Tennis Australia. - To z pewnością bardzo ekscytujące. Można zobaczyć wiele dobrych drużyn, zespołów z wieloma znanymi zawodnikami, także tych, którzy wystąpią w roli kapitana. Myślę, że to będzie naprawdę duże wydarzenie, więc wszyscy nie możemy się tego doczekać. Prowadzenie tak dobrych zawodników, jak Iga i Hubert będzie dla mnie wyzwaniem. Gra to jedno, ale siedzenie na ławce to inna rzecz. Szczerze mówiąc, nie wiem, co jest trudniejsze - przyznała.

Polskę na United Cup, poza Igą Świątek, Hubertem Hurkaczem i Magdą Linette będą reprezentować Kacper Żuk, Weronika Falkowska, Daniel Michalski, Alicja Rosolska oraz Łukasz Kubot. Kapitanami naszej kadry będzie wspomniana Agnieszka Radwańska oraz jej mąż Dawid Celt. Polska będzie rywalizować w grupie B z Kazachstanem i Szwajcarią. Jeśli Polska wygra grupę, to zagra o półfinał z Włochami, Brazylijczykami lub Norwegami.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Terminarz meczów Polaków w United Cup:

  • 31 grudnia: Iga Świątek - Julija Putincewa i Daniel Michalski - Timofiej Skatow (Polska - Kazachstan),
  • 1 stycznia: Hubert Hurkacz - Aleksander Bublik i Magda Linette - Żibek Kałambajewa i mikst (Polska - Kazachstan),
  • 2 stycznia: Iga Świątek - Belinda Bencić, Daniel Michalski - Marc Huesler (Polska - Szwajcaria),
  • 3 stycznia: Hubert Hurkacz - Stan Wawrinka, Magda Linette - Jil Teichmann i mikst (Polska - Szwajcaria).