Niespodzianki na gali High League 5. Kontrowersyjna porażka Murańskiego [WYNIKI]

Na gali High League 5 nie zabrakło niespodzianek. Fani walk freak-fightowych w Polsce mieli przyjemność oglądać wygraną Damiana Jankowskiego w walce wieczoru, ale też kontrowersyjną porażkę Mateusza Murańskiego. Wygrywały również m.in. Maja Staśko i "Fagata". Oto wszystkie rozstrzygnięcia.

W sobotę o 19.30 rozpoczęła się gala High League 5. Tym razem jedna z czołowych federacji freak-fightowych w Polsce zawitała do łódzkiej Atlas Areny. W trakcie gali wystąpili: Natalia "Natsu" Karczmarczyk, Maja Staśko, Mateusz Murański czy Denis "Crazy" Załęcki. W walce wieczoru zmierzyli się Alberto Simao i Paweł Tyburski. Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia.

Wygrani i przegrani gali High League 5. Kontrowersyjna porażka Mateusza Murańskiego

Największe podczas gali emocje wzbudzała oczywiście walka wieczoru. Damian Janikowski pewnie wypunktował Mateusza "Don Diego" Kubiszyna. Utytułowany zapaśnik i brązowy medalista olimpijski z 2012 roku z IO w Londynie jest od 2016 roku zawodnikiem MMA. Do tej pory występował w KSW (siedem zwycięstw, pięć porażek). Z kolei dla kickboksera była to już druga walka w federacji. Podczas High League 3 Kubiszyn zmierzył się z Denisem Załęckim i pokonał go. Walka odbyła się na zasadach MMA w formacie 3 rundy po 3 minuty. Będzie to co-main event gali.

Dużo działo się także w walce z udziałem Mateusza Murańskiego z Pawłem Bombą. Panowie walczyli w K-1, a Murański kilkukrotnie złamał zasady, kopiąc i dwukrotnie obalając przeciwnika. Kiedy "Muran" kolejny raz przekroczył przepisy, został zdyskwalifikowany w trzeciej rundzie. Wobec tego zwycięzcą walki został Bomba.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W jednej z walk na High League 5 Maja Staśko walczyła z Marią "Maszą" Graczykowską. Aktywistka miała już za sobą debiut w formule MMA - na czwartej edycji gali pokonała Ewę "Mrs Honey" Wyszatycką. Starcie z Graczykowską jednak w pełni pokazało, dlaczego niektóre zestawienia na galach freakfightowych nie mają absolutnie żadnego sensu. Graczykowska kompletnie się nie broniła i uciekała od rywalizacji ze starszą przeciwniczką.

W pozostałych walkach:

  • Agata "Fagata" Fąk pokonała Natalię "Natsu" Karczmarczyk przez jednogłośną decyzję sędziów (MMA)
  • Maciej "Zony" Zoniuk pokonał Jakuba Krawczyka-Holaka przez TKO, 2 runda (MMA)
  • Paweł "Leh" Lehmann pok. Dawida "Diablesa" Porwisiaka przez jednogłośną decyzję sędziów (boks w małych rękawicach)
  • Dawid "Crazy" Załęcki pokonał Vaso "Psycho" Bakocevića przez TKO, 1 runda (K-1 w małych rękawicach)
  • Andrzej "Andrew" Gazda pokonał Przemysława "Sequento" Skulskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów
  • Wojciech "Rekordzista" Sobierajski pokonał Kamila "Hassi" Hassana przez większościową decyzję sędziów