Maroko idzie na całość. "Zbroi się" przed ćwierćfinałem z Portugalią

Maroko w sobotę powalczy z Portugalią w ćwierćfinale mistrzostw świata w Katarze. Dla Marokańczyków będzie to wielkie święto - reprezentacja nigdy nie zaszła tak daleko na mundialu. W Katarze spodziewane są tysiące fanów z tego kraju. W piątek zorganizowano nawet dodatkowe loty z Afryki.

Kilka dni temu reprezentacja Maroka sensacyjnie pokonała Hiszpanię w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Piłkarze osiągnęli największy sukces w historii, a w kraju zapanowała olbrzymia euforia. - Patrząc na liczbę sprzedanych koszulek, chciałbym, aby mistrzostwa świata trwały wiecznie - powiedział jeden ze sprzedawców w lokalnych sklepikach z gadżetami piłkarskimi.

Maroko zagra z Portugalią. Państwo zorganizowało dodatkowe loty

- Potrzebujemy więcej samolotów - powiedział Ousama Ouaddich, marokański fan, któremu udało się zdobyć bilety na mecz, ale nie miał, jak dostać się do Kataru i czekał pod siedzibą krajowego przewoźnika Royal Air Maroc (RAM) w Rabacie.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Władze państwowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom kibiców i postanowiły zorganizować dodatkowe siedem lotów z Maroka do Kataru. Zdobycie biletu na pokład jest jednak możliwe wyłącznie pod warunkiem posiadania wejściówki na stadion, a także tymczasowej wizy. 

Tym, którym nie uda się zdobyć biletu na samolot lub na mecz, pozostaje kibicować w kraju oraz w specjalnie stworzonych tam strefach kibica. Na placu Jmaa al-Fnaa w Marrakeszu stanął telebim, na którym mecz 1/8 finału oglądało ponad 30 tysięcy osób. - Spodziewamy się podobnej lub większej frekwencji podczas spotkania z Portugalią - powiedział jeden z członków rady miasta. - Patrząc na liczbę sprzedanych koszulek, chciałbym, aby mistrzostwa świata trwały wiecznie - dodał sprzedawca piłkarskich gadżetów w jednym z marokańskich sklepików.

Spotkanie Maroka z Portugalią odbędzie się w sobotę 10 grudnia o 16:00. Stawką będzie awans do półfinału mistrzostw świata. Relacja tekstowa na Sport.pl oraz w naszej aplikacji.