Anglicy ćwiczyli dwa lata, jak zatrzymać Mbappe. Mają specjalny plan

W przeszłości wielu trenerów głowiło się, jak zatrzymać Kyliana Mbappe. Zdaniem angielskich mediów, szkoleniowiec kadry Gareth Southgate znalazł na to sposób i miał nad nim pracować przez ostatnie dwa lata.

Kylian Mbappe jest kluczowym zawodnikiem reprezentacji Francji. Przekonała się o tym między innymi Polska. W meczu 1/8 finału z drużyną Czesława Michniewicza napastnik strzelił dwa gole. Łącznie na trwającym mundialu zdobył już pięć bramek i obecnie jest liderem klasyfikacji strzelców. 

Anglicy mają plan, jak zatrzymać Kyliana Mbappe

Szansę na powiększenie dorobku strzeleckiego będzie miał już w najbliższą sobotę. Tego dnia Francja zmierzy się z Anglią w ćwierćfinale mistrzostw świata. Anglicy obawiają się Mbappe, a zdaniem "The Independent" szkoleniowiec tej kadry Gareth Southgate ma plan, jak go zatrzymać. Trener wraz ze sztabem uważają, że najlepszym sposobem, by to zrobić, jest wykorzystanie jego ograniczeń w grze defensywnej. Konkretnie chodzi o wystawienie na jego stronie ofensywnie usposobionego gracza, aby zmusić Mbappe do gry w obronie. 

Dziennikarze dodają, że Southgate przygotowywał ten plan od dwóch lat i donoszą, że w nadchodzącym meczu od pierwszych minut może postawić na Phila Fodena lub Marcusa Rashforda. Obaj zawodnicy świetnie czują się w ataku. Foden do tej pory rozegrał na mundialu trzy mecze i strzelił jednego gola. Rashford z kolei pojawił się na boisku czterokrotnie i trzy razy wpisał się na listę strzelców. 

Zdaniem Matty'ego Casha Mbappe może powstrzymać jedynie Kyle Walker. - To najlepszy prawy obrońca w Anglii. Jeśli ktokolwiek ma powstrzymać Mbappe, to myślę, że będzie to Kyle Walker. Jest świetny i równie szybki - wyznał polski obrońca w rozmowie z "The Sun". 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ćwierćfinałowe spotkanie pomiędzy Francją oraz Anglią rozpocznie się o godzinie 20:00. Zwycięzca tego starcia w półfinale zmierzy się z Marokiem lub Portugalią.