Nowe fakty nt. kradzieży w domu Raheema Strelinga. Policja przedstawiła inną wersję

Nowe fakty nt. kradzieży w domu Raheema Strelinga. Policja przedstawiła inną wersję

Raheem Sterling wrócił do Anglii, aby opiekować się rodziną, która została napadnięta w rezydencji pod Londynem. Wedle wcześniej podanych informacji, narzeczona i dzieci Anglika byli podczas napaści obecni w domu. Jak się jednak okazuje, policja twierdzi inaczej.
WCup England USA Soccer

Fot. Hassan Ammar / AP Photo

Anglia pokonała Senegal w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze 3:0. Zeszłoroczni wicemistrzowie Europy w ubiegłą niedzielę musieli sobie radzić bez jednego ze swoich kluczowych zawodników. Raheem Sterling musiał pilnie wracać do Anglii, ponieważ w jego domu doszło do włamania. Podczas napadu uzbrojonych przestępców rzekomo w rezydencji piłkarza znajdowała się jego narzeczona oraz dzieci.

Rodzina Sterlinga była w domu podczas napadu? Funkcjonariusze zaprzeczają

Policja w Surrey, gdzie miała miejsce wspomniana sytuacja, rozpoczęła dochodzenie w sprawie wyjaśnienia sprawy. Wedle funkcjonariuszy, narzeczonej, ani dzieci zawodnika Chelsea w momencie napadu nie było wtedy w domu. Ponadto nie było żadnych doniesień o zdarzeniu. Policjanci stwierdzili jedynie, że doszło do kradzieży kosztowności m.in. zegarków i biżuterii. 

To zupełnie inna narracja, niż ta, którą na początku przedstawiał m.in. agent zawodnika. Pierwotne doniesienia mówiły, że podczas napadu rodzina była obecna w rezydencji pod Londynem. Mundurowi nadal prowadzą jednak śledztwo, by ustalić, kiedy doszło do kradzieży. Wartość całej rezydencji byłego zawodnika Liverpoolu wynosi około 6 milionów funtów.

Po wygranej nad Senegalem długo z piłkarzem rozmawiał selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate. Treść ich rozmowy nie wyszła jednak na światło dzienne. Southgate odmówił komentarza, ponieważ dostał zakaz od FA udzielania komentarzy w tej sprawie.

Sterling przeżył już kiedyś napad. Miało to miejsce w listopadzie 2018 roku w miejscowości Cheshire. Dwa lata temu trzech mężczyzn, którzy brali udział w tym napadzie, zostało skazanych na karę pozbawienia wolności.

Sterling wróci na mecz z Francją? Walka z czasem Anglika

Nie do końca wiadomo, czy Sterling powróci do Kataru, aby dokończyć mistrzostwa świata. 27-latek stracił miejsce w składzie Anglików po zremisowanym 0:0 meczu ze Stanami Zjednoczonymi. W dwóch kolejnych meczach już nie zagrał. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Raheem Sterling przeniósł się kilka miesięcy temu z Manchesteru City do Chelsea Londyn. Pomocnik przez 7 lat reprezentował barwy Pepa Guardioli, jednak przyszedł czas na zmiany. W tym sezonie w niebieskich koszulkach londyńskiego klubu wystąpił już 19 razy, strzelając w nich pięć bramek.

Reprezentacja Anglii następny mecz na mundialu w Katarze zagra w sobotę, 10 grudnia na stadionie Al Bayt w mieście Al Khor. Piłkarze z Wysp Brytyjskich zagrają z obrońcami tytułu, czyli reprezentacją Francji. Spotkanie jest zaplanowane na godzinę 20:00.