Szokujące informacje ws. Pele. Córka legendy mówi wprost

Pele na oddziale paliatywnym? Córka zaprzecza

- Ojciec nie jest pod opieką paliatywną. Uwierzcie nam, to nieprawda - powiedziała w rozmowie z Globo TV córka Pelego, Flavia Nascimento.
Pele w 2018 r.

Fot. Alexander Zemlianichenko / AP Photo

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że brazylijska legenda piłki nożnej Pele trafiła do szpitala na oddział paliatywny. 82-latek we wrześniu przeszedł operację wycięcia guza okrężnicy, po czym poddano go chemioterapii. W ubiegły wtorek trafił do szpitala im. Alberta Einsteina w Sao Paulo, z powodu obrzęku na całym ciele. 

Pele jednak nie na oddziale paliatywnym? Córki zaprzeczają plotkom

Gazeta "Folha de Sao Paulo" poinformowała w sobotę, że chemioterapia nie przynosi żadnych efektów, dlatego piłkarz został objęty opieką paliatywną. Stan Brazylijczyka miał ulec znacznej poprawie, o czym sam zainteresowany poinformował na swoim Instagramie. - Jestem silny, pełen nadziei i jak zwykle śledzę moje leczenie - napisał.

Tymczasem jedna z córek legendarnego piłkarza, Flavia Nascimento zdementowała plotki krążące po sieci, jako że jej ojciec jest pod opieką paliatywną, a jego stan ma być krytyczny. - To dość niesprawiedliwe, że ludzie mówią, że jest w stanie krytycznym. Ojciec nie jest pod opieką paliatywną. Uwierzcie nam, to nieprawda - powiedziała w rozmowie dla brazylijskiej stacji telewizyjnej Globo TV.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Kolejna z córek, Kelly opowiedziała, że jej ojciec trafił do szpitala z powodu koronawirusa, którym Pele został dotknięty kilka tygodni temu. - Jest chory, jest stary, ale w tej chwili jest leczony z powodu infekcji dróg oddechowych i kiedy wyzdrowieje, wróci do domu – wyjaśniła.

Pele to jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. Reprezentant Brazylii trzykrotnie zdobył mistrzostwo świata (1958,1962,1970). Jest najlepszym strzelcem swojego kraju, dla którego strzelił 77 goli. W całej swojej karierze trafił do siatki aż 757 razy. Brazylijczyk w 2014 otrzymał honorową "Złotą Piłkę" za swoje wielkie zasługi w piłce nożnej.