Ruediger ostro odpowiada na zaczepki pracownika FIFA. "Ty idioto"

Ruediger ostro odpowiada na zaczepki pracownika FIFA. "Ty idioto"

- Ty idioto! - krzyknął do jednego z pracowników FIFA tuż po zakończeniu meczu Niemcy - Kostaryka Antonio Ruediger. Obrońca reprezentacji Niemiec wcześniej został przez niego zaczepiony w niezbyt kulturalny sposób.
WCup Costa Rica Germany Soccer

Fot. Moises Castillo / AP Photo

Reprezentacja Niemiec niespodziewanie odpadła w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Jest to drugi raz z rzędu, kiedy nasi zachodni sąsiedzi nie wychodzą z grupy na mundialu. Mistrzowie świata z 2014 roku, podobnie jak w Rosji w 2018 roku, zostali wyeliminowani z mistrzostw przez azjatycką reprezentację.

Antonio Ruediger zrugał pracownika FIFA. "Ty idioto"

Niemcy pokonały Kostarykę 4:2 w ostatnim meczu grupy E na mistrzostwach świata w Katarze. Nic to jednak nie dało, ponieważ Japończycy pokonali Hiszpanię 2:1 i to właśnie oni awansowali do 1/8 finału z pierwszego miejsca. Drugą lokatę zajęła Hiszpania, która wyprzedziła mistrzów świata z 2014 roku bilansem bramkowym.

Jak informuje niemiecka telewizja Sport1, tuż po zakończeniu spotkania doszło do scysji w strefie mieszanej. Jeden z pracowników FIFA krzyknął do Ruedigera słowa: "Do domu". Środkowy obrońca Realu Madryt usłyszał całe i od razu podenerwowany zareagował - Co właśnie powiedziałeś? Do domu? Ty idioto - powiedział 29-latek.

Były zawodnik Chelsea nie krył rozczarowanie rezultatem, widać to było podczas udzielania wywiadów po zakończeniu spotkania z Kostaryką. - Nie sądzę, że łatwo to przetrawię. Zdecydowanie nie. Brakuje nam chciwości, czegoś poza granicą. Wracamy do zera i taka jest brutalna rzeczywistość.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Hansi Flick zwolniony? Dowiemy się niebawem

Ogromne rozczarowanie reprezentacją Niemiec odbiło się przede wszystkim na trenerze kadry. Hansi Flick nie zna aktualnie swojej przyszłości, ponieważ nie zapadły jeszcze decyzje o tym, czy zostanie na stanowisku.

- Ciężko odpowiedzieć chwilę po tym, jak odpadłeś z mistrzostw świata. Dowiemy się tego bardzo szybko. Teraz nie jest odpowiedni moment, by myśleć o przyszłości. Chodzi o to, żeby popchnąć sprawy we właściwym kierunku. Podoba mi się praca selekcjonera. Mamy dobry zespół, ale to czy zostanę, nie zależy już ode mnie - poinformował szkoleniowiec.

Reprezentacja Niemiec ma teraz dużo wolnego czasu, aby przygotować kadrę na mistrzostwa Europy 2024. Rozpoczynające się za półtora roku EURO odbędzie się właśnie na niemieckich boiskach.