Alarm w reprezentacji Holandii. Van Gaal zaczyna się niepokoić

Problemy reprezentacji Holandii tuż przed spotkaniem 1/8 finału z USA. Jak poinformował Louis van Gaal kilku zawodników zgłosiło objawy grypy. - Jeśli te problemy się rozprzestrzenią, to będzie to niepokojące - podkreślił selekcjoner. Jak na razie nie wiadomo, czy trener będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników.

Holandia przeszła przez fazę grupową bez większych problemów. Piłkarze Louisa van Gaala najpierw pokonali 2:0 Senegal, a następnie zremisowali 1:1 z Ekwadorem. Z kolei w ostatnim spotkaniu fazy grupowej nie dali szans gospodarzom, drużynie Kataru i wygrali 2:0. Bohaterem drużyny został Cody Gakpo, zdobywca trzech bramek. To głównie dzięki jego trafieniom Holandia awansowała do 1/8 finału. Na tym etapie mistrzostw jej rywalem będzie reprezentacja USA. Mecz odbędzie się już w sobotę 3 grudnia, jednak z obozu Holandii docierają niepokojące informacje. Nie wiadomo, czy selekcjoner będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. 

Louis van Gaal zaniepokojony. Grypa w kadrze Holandii

W piątek odbyła się konferencja prasowa przed spotkaniem ze Stanami Zjednoczonymi. Pojawił się na niej Louis van Gaal. Szkoleniowiec Holandii zdradził, że część zawodników narzeka na problemy zdrowotne. Niektórzy piłkarze mają objawy grypy, najprawdopodobniej spowodowane przez ogromne klimatyzatory,  które znajdują się na większości stadionów w Katarze. 

Van Gaal unikał odpowiedzi na pytanie o to, którzy zawodnicy borykają się z chorobą. - Nie będziemy tego szczegółowo omawiać. Jeśli te problemy się rozprzestrzenią, to będzie to niepokojące - podkreślił trener. Wyznał również, że byłby zmartwiony, gdyby zachorowało aż 15 zawodników. Jednak już chwilę później podkreślił, że nie ma obaw do niepokoju i w zasadzie wszyscy są sprawni i gotowi do gry.

Jego słowa potwierdzają także obrazki z piątkowego treningu, na którym stawili się wszyscy piłkarze. Van Gaal postanowił dać im trochę odpoczynku i zarządził lekkie ćwiczenia. Sam trener podkreślił, że sytuacja jest dynamiczna i może ulec zmianie. Niewykluczone, że choroba się rozprzestrzeni i wykluczy z gry niektórych piłkarzy.

To nie pierwsze przypadki grypy na tegorocznym mundialu. Na objawy przeziębienia narzekali również Alvaro Morata, Dani Carvajal czy też Neymar. Gracze twierdzą, że wszystkiemu winne są klimatyzatory. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Początek meczu Holandia - Stany Zjednoczone o godzinie 16:00. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl Live.