Specjalne "wytrzeźwiałki" na MŚ w Katarze. Organizatorzy mają specjalny plan

W czasie mistrzostw świata w Katarze alkohol będzie dostępny tylko w wyznaczonych miejscach. A to za sprawą zasad wyznaniowych. Te zabraniają spożywania alkoholu publicznie. Organizatorzy turnieju znaleźli więc rozwiązanie problemu. - Miejsca, w których ludzie będą mogli wytrzeźwieć - powiedział dyrektor generalny mundialu, Nasser Al Khater.

Do początku mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze pozostało już nieco ponad miesiąc. Już sam termin tegorocznych zmagań jest nietypowy, bowiem do tej pory mundial odbywał się w sezonie letnim. To wpływa na rozgrywki ligowe, bowiem z klubów wypadną na jakiś czas czołowi gracze. W tym wypadku FIFA wyszła naprzeciw zespołom i planuje zapłacić rekompensatę za każdy dzień nieobecności piłkarzy

Specjalne strefy dla pijanych kibiców w Katarze. "Istnieją plany utworzenia takich miejsc"

Duży problem sprawiała również kwestia alkoholu. W Katarze, według zasad obowiązujących w religii muzułmańskiej, nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. W związku z tym kibice mogliby pić napoje procentowe jedynie w hotelowych barach. Organizatorzy znaleźli jednak rozwiązanie tej sytuacji i umożliwią zakup alkoholu w strefach kibica oraz w specjalnie wyznaczonych obszarach poza stadionami.

Jak poinformował dyrektor generalny mundialu, Nasser Al Khater, będą również dostępne specjalne strefy, które pozwolą kibicom wytrzeźwieć. - Wiem, że istnieją plany utworzenia miejsc, w których ludzie będą mogli wytrzeźwieć, jeśli nadużyją alkoholu. Będzie to służyło upewnieniu się, że są oni bezpieczni i że nie dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z ich udziałem. Myślę, że to dobry pomysł - stwierdził w rozmowie ze Sky News.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Al Khater opowiedział również o braku presji związanej ze złagodzeniem przepisów dotyczących alkoholu. - Alkohol jest dostępny w Katarze. Jest bardziej ograniczony niż może w innych krajach na świecie, czy to w Europie, USA, czy w innych krajach na Wschodzie, ale będzie bardziej dostępny w wyznaczonych strefach - dodał dyrektor generalny mistrzostw świata.

Tegoroczny mundial odbędzie się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. W rywalizacji o mistrzostwo świata weźmie udział reprezentacja Polski. Zawodnicy Czesława Michniewicza będę rywalizować w grupie C. Biało-czerwoni zmagania rozpoczną 22 listopada od meczu z Meksykiem. Cztery dni później rywalami Polaków reprezentanci Arabii Saudyjskiej, a 30 listopada czeka ich pojedynek z Argentyną.