Kapitalne wieści dla Polek na MŚ. Niemki "pomogły". Niespodzianka

Kapitalne wieści dla Polek na MŚ. Niemki "pomogły". Niespodzianka

W środowym meczu mistrzostw świata siatkarek Niemki niespodziewanie pokonały 3:1 (25:19, 25:22, 18:25, 25:23) Tajlandię. To bardzo korzystny wynik dla reprezentacji Polski, która nadal liczy się w grze o awans do ćwierćfinału.
Siatkarki Niemiec na MŚ 2022

FIVB

Polskie siatkarki rozpoczęły we wtorek rywalizację w drugiej rundzie mistrzostw świata. W pierwszym meczu w łódzkiej Atlas Arenie zawodniczki Stefano Lavariniego mierzyły się z broniącymi tytułu Serbkami. Biało-czerwone szczególnie w dwóch pierwszych setach walczyły na równi z faworytkami imprezy. Niestety w kluczowych momentach lepsze okazały się rywalki, które ostatecznie wygrały 3:0.

Zawodniczki Vitala Heynena z trzecim zwycięstwem. Dobra informacja dla Polek

Na środę 5 października zaplanowano kolejne spotkania w "polskiej" grupie. Na początek w hali w Łodzi prowadzone przez Vitala Heynena Niemki zmierzyły się z Tajlandią. Początek meczu był wyrównany, jednak z czasem niemieckie siatkarki objęły kilkupunktowe prowadzenie (13:9). Przewaga prowadzących wzrosła nawet do ośmiu punktów (20:12). Azjatki starały się jeszcze walczyć, jednak rywalki nie dały się dogonić, co dało im zwycięstwo 25:19.

W drugim secie role się odwróciły, a na prowadzenie wysforowały się Tajki (8:5). Przez pewien czas gra toczyła się na ich warunkach, jednak seria czterech piłek z rzędu pozwoliła Niemkom wyrównać wynik (14:14). Od tego momentu kontrolę na boisku przejęły siatkarki naszych zachodnich sąsiadów. Choć rywalki się nie poddawały i ponownie doprowadziły do remisu (20:20), lepsza końcówka pozwoliła prowadzącym wygrać 25:22.

W trzeciej partii reprezentacja Tajlandii prezentowała grę, przypominającą ich postawę z wygranego 3:2 meczu z Turcją. Azjatki szybko wyszły na prowadzenie (8:5) i systematycznie powiększały swoją przewagę (14:8). Zryw w środkowej fazie pozwolił Niemkom zbliżyć się do rywalek na dwa punkty (16:14), ale prowadzące szybko wróciły do swojej gry i cieszyły się ze zwycięstwa 25:18.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Uskrzydlone Tajki dobrze rozpoczęły kolejną odsłonę (6:3), ale rywalki nie pozwoliły im się rozwinąć i szybko wyrównały wynik (8:8). Po wyrównanym fragmencie zawodniczki Heynena wygrały cztery akcje z rzędu i odskoczyły na 18:13. W decydującej fazie partii siatkarki z Azji zdołały się jeszcze zmobilizować i były o krok od wyrównania. Niemki nie dały sobie wyrwać tego zwycięstwa, wygrywając 25:23 i niespodziewanie pokonując Tajlandię 3:1.

Znakomite wieści dla polskich siatkarek. Niemki im "pomogły"

Wynik tego spotkania jest bardzo korzystny z punktu widzenia Polek i pozwolił im zachować realne szanse na awans do ćwierćfinału. Biało-czerwone zajmują obecnie siódme miejsce z 10 punktami na koncie. Do ostatniego miejsca premiowanego awansem tracą tylko punkt, ale żeby miejsce w najlepsze "ósemce" stało się faktem, zawodniczki Lavariniego muszą rozegrać trzy dobre spotkania. Najważniejsze będzie środowe starcie z Amerykankami, a ewentualne zwycięstwo może otworzyć drogę do wielkiego sukcesu.

Tabela "polskiej" grupy mistrzostw świata siatkarek:

  1. Serbia - 17 pkt - bilans meczów: 6 wygranych/0 przegranych
  2. Stany Zjednoczone - 15 pkt - 5 wygranych/1 przegrana
  3. Turcja - 14 pkt - 5 wygranych/1 przegrana
  4. Kanada - 11 pkt - 4 wygrane/2 przegrane
  5. Tajlandia - 10 pkt - 4 wygrane/3 przegrane
  6. Dominikana - 11 pkt - 3 wygrane/3 przegrane
  7. Polska - 10 pkt - 3 wygrane/3 przegrane
  8. Niemcy - 10 pkt - 3 wygrane/4 przegrane