El zginęła na stadionie. Razem z ukochanym poszła na mecz. Miała 24 lata

Kolejne tragiczne wiadomości o zamieszkach w Indonezji, do których doszło po spotkaniu Arema FC - Persebaya Surabaya. Liczba ofiar stale rośnie, a miejscowe media poinformowały, że wśród nich była para zakochanych.

Sobotnia porażka Arema FC z Persebaya Surabaya 2:3 wywołała wściekłość kibiców gospodarzy. Fani wtargnęli na boisko, a policja, chcąc zapanować nad sytuacją, użyła gazu łzawiącego, mimo że jest to zakazane przez FIFA. Wybuchła panika, która już pochłonęła 182 osoby, w tym dwoje zakochanych, o których piszą indonezyjskie media. 

Tragedia w Indonezji. W wyniku zamieszek zginęły 182 osoby, w tym para zakochanych

Nafis (23 l.) i El (24 l.) często oglądali mecze piłki nożnej, ale tym razem postanowili wybrać się na stadion. Udali się na obiekt Kanjurunhan w Malang i z pewnością nawet nie przeszło im przez myśl, że ich wspólne wyjście może zakończyć się tak tragicznie, podobnie jak członkom ich rodzin.

- W zeszłym tygodniu pojechaliśmy na rodzinne wakacje, nie miałam pojęcia, że kilka dni później wydarzy się coś takiego - wyjaśniła matka jednej z ofiar w rozmowie z lokalnymi mediami. Najbliżsi byli zmartwieni i zdezorientowani, gdy usłyszeli, co wydarzyło się na stadionie. Indonezyjskie media podają, że dowiedzieli się o ich śmierci w niedzielę rano. Z relacji rodziny zmarłej dziewczyny wynika, iż para miała w zaplanowane w najbliższym czasie zaręczyny. Rodzice opisują ją jako piękną i cichą dziewczynę, która stanowiła kręgosłup rodziny. 

Więcej treści podobnych treści znajdziesz też na Gazeta.pl

Z informacji płynących z Indonezji wynika, że liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Najpierw mówiło się o 60 zmarłych, a następnie o 129. Aktualnie media, m.in. "Washington Post", podają liczbę 182 ofiarach, a ponad 190 kolejnych miało zostać rannych.