Polki grają o wygraną w grupie. Arcytrudny rywal. Gdzie i kiedy oglądać ich mecz? [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

Polki grają o wygraną w grupie. Arcytrudny rywal. Gdzie i kiedy oglądać ich mecz? [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

Reprezentacja Turcji będzie ostatnim rywalem Polski w fazie grupowej tegorocznych mistrzostwa świata. Obie drużyny dalej mają zapewniany awans do kolejnej rundy, ale w grze dalej są punkty i nawet pierwszej miejsce w tabeli. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 1 października, o godzinie 20:30. Gdzie obejrzeć to starcie? Transmisja TV, stream online.

Fot. Michał Ryniak / Agencja Wyborcza.pl

Przed siatkarkami kluczowe mecze pierwszej fazy grupowej podczas trwających mistrzostw świata. Wygrane wielu zespołom mogą ułatwić start w kolejnej rundzie, a kilka z nich jeszcze gra o awans i jak najlepsze miejsca w swoich grupach. Nie inaczej jest w przypadku meczu Polski z Turcją.

Polska-Turcja. Biało-Czerwone ponad 7 lat czekają na wygraną z dzisiejszym rywalem

Historia spotkań Polski z Turcją zawsze będzie orbitować wokół finału mistrzostw Europy w 2003 roku, który Polki wygrały 3:0 i zostały legendarnym zespołem "Złotek". To była piękna historia, piękna, ale już jednak dosyć odległa. Faktem jest, że od lat Turczynki są prawdziwą zmorą reprezentacji Polski. Ostatnia wygrana w oficjalnym meczu była na Igrzyskach Europejskich w czerwcu 2015 roku. Wtedy Polki zwyciężyły 3:2. Od tamtej pory (wyłączając mecze towarzyskie), obie drużyny mierzyły się ze sobą 10 raz i wszystkie te spotkania kończyły się wygraną Turcji.

Chociaż faworytkami tego spotkania będą właśnie Turczynki, to już trwający turniej pokazał, że ci teoretycznie słabsi rywale mogą sprawić niespodzianki. Tak było w meczu Brazylii z Japonią, czy Holandii z Belgią. Teraz wszystko w rękach Biało-Czerwonych, które zdaniem trenera dzisiejszych rywalek, mają najlepszą rozgrywającą na całym turnieju.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Polska-Turcja. Gdzie i o której oglądać? [Transmisja TV, stream online]

Mecz Polską z Turcją na siatkarskich mistrzostwach świata rozpocznie się w sobotę, 1 października o godzinie 20:30. Transmisja będzie dostępna na kanałach TVP 2, TVP Sport oraz Polsatu Sport. Spotkanie będzie można oglądać również w internecie na stronie sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport i na platformie Polsat Box Go. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.