Polki kończą I rundę MŚ. Gdzie i kiedy oglądać mecz z Turcją? [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

Polki kończą I rundę MŚ. Gdzie i kiedy oglądać mecz z Turcją? [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

Reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę na tegorocznych mistrzostwach świata. Drużyna Stefano Lavariniego uległa Dominikanie, ale będzie mogła powetować sobie tę porażkę w meczu z Turcją. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 1 października o godzinie 20.30. Gdzie będzie można je obejrzeć? Transmisja TV, stream online.

Fot. Bartosz Bańka / Agencja Wyborcza.pl

Po trzech wygranych z Chorwacją, Tajlandią i Koreą Południową polskie siatkarki doznały pierwszej porażki na tegorocznych MŚ. Lepsze okazały się Dominikanki, które wygrały 3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:21) i przeskoczyły biało-czerwone w tabeli grupy B. Teraz czeka je ostatnie spotkanie w pierwszej fazie turnieju. Rywalem - Turcja. 

Polska kontra Turcja na siatkarskich MŚ. Obie drużyny myślą już o kolejnej rundzie

Jeszcze przed meczem z Dominikankami, Polki miały zapewnioną grę w następnej fazie turnieju. W innej sytuacji były Turczynki, które, aby zagwarantować sobie awans, musiały pokonać Chorwację. Trzecia drużyna ostatnich mistrzostw Europy łatwo wygrała 3:0 (25:14, 25:12, 25:12). 

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Teraz Polska i Turcja zagrają o to, aby do drugiego etapu przystąpić z jak najlepszym dorobkiem. Należy pamiętać, że wyniki meczów z Dominikaną, Turcją oraz Tajlandią (także ma już pewny awans) będą liczyły się w kolejnej rundzie turnieju. 

Po raz ostatni Polki wygrały z Turczynkami w czerwcu 2015 roku podczas meczu fazy grupowej Igrzysk Europejskich w Baku. Później oba zespoły spotkały się w finale tego turnieju, lecz tam rywalki wygrały 3:0. Od tego czasu odniosły 10 kolejnych zwycięstw nad reprezentacją Polski. Ostatnie z nich miało miejsce kilkanaście dni temu w turnieju towarzyskim w Neapolu, Turcja triumfowała 3:1. 

Polska zagra z Turcją na mistrzostwach świata. Gdzie oglądać mecz? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Mecz pomiędzy Polską a Turcją na siatkarskich mistrzostwach świata rozpocznie się w sobotę 1 października o godzinie 20:30. Transmisja będzie dostępna na kanałach TVP 2, TVP Sport oraz Polsat Sport. Spotkanie będzie można oglądać również w internecie na stronie sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport i w serwisie Polsat Box Go. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.