Polki powalczą w meczu na szczycie. Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Polki powalczą w meczu na szczycie. Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Rewelacyjna seria Polek trwa. Trzy zwycięstwa i komplet punktów dają Biało-Czerwonym pozycję liderek grupy B. W czwartek o godz. 20:30 zawodniczki Stefano Lavariniego czeka najtrudniejszy jak do tej pory test i spotkanie z groźną Dominikaną. Gdzie obejrzeć transmisję spotkania? Transmisja TV, stream online.
Polska - Korea, MŚ siatkarek, siatkówka

Fot. FIVB

Reprezentantki Polski utrzymują świetną dyspozycję podczas mistrzostw świata. Kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, nie dając rywalko żadnych szans. Na inaugurację biało-czerwone pokonały 3:1 Chorwatki, by później pewnie wygrać w trzech setach z Tajlandią. Niespodzianki nie było również w środowym spotkaniu z Koreą Południową, które także zakończyło się triumfem 3:0.

Polki powalczą o czwarte zwycięstwo na mistrzostwach świata. Wymagające rywalki, które wiedzą, jak wygrywać z biało-czerwonymi

W środę zawodniczki Stefana Lavariniego po raz kolejny zaprezentowały koncertową grę. Zdarzały się przestoje i słabsze momenty, jednak różnica klas między obiema drużynami była niezaprzeczalna. Pierwsza partia padła łupem Polek do 17. W drugiej zamykające tabelę Koreanki zdobyły zdobyć o jeden punkt więcej, a w decydującym secie biało-czerwone wygrały 25:16. Ponownie najmocniejszym ogniwem reprezentacji była atakująca Magdalena Stysiak, zdobywając 15 punktów. Świetne spotkanie rozegrały również przyjmujące Olivia Różański i Zuzanna Górecka, zdobywając odpowiednio 12 i 11 punktów.

W czwartek polskie siatkarki powalczą o czwarte zwycięstwo i utrzymanie pozycji liderek w tabeli. Czeka je jednak bardzo trudne zadanie, bowiem ich rywalkami będą Dominikanki. Zawodniczki z Ameryki po dwóch kolejkach zajmowały pierwsze miejsce w grupie i nie straciły żadnego seta. To zmieniło się podczas środowego starcia z Turcją, w którym górą po pięciosetowej batalii były zawodniczki Giovanniego Guidettiego, czyli Turczynki. Zdecydowanie najgroźniejszymi zawodniczkami Dominikany są Brayelin Martinez i Gaila Gonzales, które w środę zdobyły po 20 punktów.

Bilans ostatnich dziesięciu spotkań nie przemawia na korzyść Polek, które w tym czasie wygrały tylko trzy starcia. Po raz ostatni drużyny rywalizowały ze sobą w tegorocznej Lidze Narodów, gdzie po wyrównanym meczu ze zwycięstwa 3:2 cieszyła się Dominikana. Podczas poprzedniej edycji rozgrywek rywalki wygrały 3:1. W 2019 roku biało-czerwone po raz ostatni znalazły sposób na drużynę z Ameryki, wygrywając 3:2. Mistrzostwa świata na własnym terenie są idealną okazją do poprawienia tej statystyki.

Polska zagra z Dominikaną na MŚ. Gdzie oglądać ten mecz? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Spotkanie Polska - Dominikana na mistrzostwach świata w siatkówce kobiet rozpocznie się w czwartek, 29 września o godzinie 20:30. Transmisja będzie dostępna na kanałach TVP Sport oraz Polsat Sport. Mecz będzie można oglądać także w internecie na stronie tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz w serwisach Polsat Box Go. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.