Barcelona chciała Polaka. "Miałem ofertę". Mógł być przed Lewandowskim

Barcelona chciała Polaka. "Miałem ofertę". Mógł być przed Lewandowskim

- Wszyscy się chwalą ofertą z Barcelony, to i ja się pochwalę. Miałem ofertę, dostałem nawet koszulkę, ale Barca ostatecznie wzięła Ruuda Hespa - takie słowa Jerzego Dudka cytuje w swoim felietonie dla tygodnika "Piłka Nożna", Roman Kołtoń.
Robert Lewandowski, Jerzy Dudek, Łukasz Piszczek

screen YT

Po transferze Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony okazał się nagle, że ofertę z tego klubu miał Zbigniew Boniek. Teraz okazuje się, że inny Polak był blisko trafienia do drużyny ze stolicy Katalonii. I to ponad 20 lat przed Lewandowskim.

"Ostatecznie mój transfer nie wypalił". Dudek wspomina niedoszłe przenosiny do FC Barcelony

W swoim felietonie, w tygodniu "Piłka Nożna", Roman Kołtań zdradza, że przed laty Jerzy Dudek interesował się Barceloną. Cytuje w swoim tekście słowa byłego bramkarza Liverpoolu: "Jak już się chwalą ofertami z Barcelony, to ja też coś powiem. Propozycją z Katalonii chwalił się chociażby Zbigniew Boniek, o tym mówił ktoś jeszcze, to ja też się pochwalę. Miałem ofertę z Barcelony - dostałem nawet koszulkę. Wtedy jednak Barca ostatecznie wzięła Ruuda Hespa. Poszukiwali bramkarza z taką holenderską mentalnością - do grania w piłkę z obrońcami. Ostatecznie mój transfer nie wypalił, pewnie też przed warunki finansowe".

Cała sytuacja miała mieć miejsce w 1997 roku. Wtedy Hesp trafił do Barcelony, a Dudek został w Feyenoordzie Rotterdam, z którym dwa lata później świętował tytuł mistrza Holandii. Następnie Polak wylądował w Liverpoolu, a stamtąd ostatecznie przeszedł do drużyny z Hiszpanii, ale nie do FC Barcelony, a jej największego rywala, Realu Madryt. W Madrycie nie zrobił wielkiej kariery, był zmiennikiem Ikera Casillasa i przez 4 lata zanotował 12 występów, po czym zakończył karierę.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Z kolei Lewandowski trafił do FC Barcelony tego lata za 45 milionów euro. W dotychczasowych 8 spotkaniach strzelił 11 bramek i zaliczył 2 asysty. Kolejne spotkanie Polak w barwach "Blaugrany" rozegra w najbliższą sobotę, 1 października o 21:00 przeciwko Mallorce.