Łomża Industria Kielce-HBC Nantes. Piłkarze ręczni zaczynają Ligę Mistrzów [TRANSMISJA, STREAM]

Łomża Industria Kielce zagra swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów w sezonie 2022/2023. Rywalami będą dobrze znani zawodnicy HBC Nantes, którzy wyeliminowali Kielczan z rozgrywek w 2021 roku. Podpowiadamy, gdzie i kiedy oglądać spotkanie. Transmisja TV, stream online.

W pierwszej kolejce sezonu 2022/2023 Łomża Industria Kielce będzie miała idealną szansę na rewanż za ćwierćfinał z roku 2021. Kielczanie wygrali wtedy na wyjeździe jednym punktem (25:24), ale w rewanżu Nantes nie pozostawiło złudzeń i wygrało w Hali Legionów 34:31.

Na krajowym podwórku dominacja. Jak będzie w Lidze Mistrzów?

W krajowych rozgrywkach oba zespoły nie mają sobie równych. Vive w dwóch dotychczasowych meczach wygrało z łatwością z MKS-em Piorkowianin 40:28, a także 43:23 z Pogonią Szczecin. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa na pierwszy poważny sprawdzian mogą liczyć dopiero dziś. Ich rywale z Bretanii również grali dwukrotnie w lidze i oba spotkania były dla nich łatwą przeprawą. Najpierw wygrali z Tremblay 36:24, by później ograć Chambery Savoie 30:21. Wcześniej Nantes wygrało także w finale o Trofeum Mistrzów z PSG 37:33. 

Oba zespoły w fazie grupowej trafiły do Grupy B, w której oprócz nich znajduje się 6 zespołów. Groźnymi dla Vive rywalami będą także Barcelona, Pick Szeged i THW Kiel. Oprócz nich w grupie znalazły się także drużyny  Aalborg, Ejvelum oraz Cejle. Do fazy play-off wyjść może 6 zespołów, przy czym dwa pierwsze miejsca lądują bezpośrednio w ćwierćfinale, a cztery kolejne zagrają w 1/8 finału. W poprzednim sezonie Łomża Industria dotarła do finału Ligi Mistrzów, w którym uległa Barcelonie 35:37. 

Łomża Industria Kielce- HBC Nantes w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA, STREAM]

Początek meczu Łomża Industria Kielce- HBC Nantes już w środę 14 września o 20:45. Oba zespoły zmierzą się w kieleckiej Hali Legionów. Transmisje z tego spotkania przeprowadzi na żywo na kanale telewizyjnym Eurosport 1. Stację można oglądać też w internecie za pośrednictwem płatnej platformy Player.pl.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl