Hiszpanie podają: Barcelona może zwolnić Lewandowskiego. Wyciekły jego zarobki

Hiszpanie podają: Barcelona może zwolnić Lewandowskiego. Wyciekły jego zarobki

Robert Lewandowski będzie z roku na rok zarabiał coraz więcej w FC Barcelonie, ale klub zostawił sobie furtkę awaryjną. W kontrakcie ma widnieć zapis o możliwości wcześniejszego zerwania współpracy. Wszystko zależy od tego, ile spotkań rozegra Polak w trzecim sezonie. Wyciekły szczegóły umowy napastnika z hiszpańskim klubem.
Spain Soccer La Liga

Fot. Jose Breton / AP Photo

Na ten moment nikt w FC Barcelonie nawet nie myśli o tym, by pozbywać się Roberta Lewandowskiego. W Hiszpanii są wręcz zachwyceni Polakiem. A w szczególności tym, co robi na boisku. "Polski napastnik jest gwiazdą, wzorem do naśladowania i niekwestionowanym liderem FC Barcelony" - ocenił na Twitterze Miguel Quintana z hiszpańskiego DAZN. "Wydaje się, że to napastnik, dla którego możliwe jest urwanie się jedenastu obrońcom w korytarzu" - pisała z kolei "Marca". Natomiast na okładce "Mundo Deportivo" widzimy Lewandowskiego z napisem "zabójca", co ma określać jego strzelecką skuteczność.

Lewandowski będzie zarabiał coraz więcej. FC Barcelona też się zabezpieczyła

Robert Lewandowski został piłkarzem FC Barcelony 19 lipca 2022 r. Wtedy klub oficjalnie poinformował o tym, że 34-latek przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2025/26, chociaż to, czy Lewandowski będzie wtedy grał w klubie, zależy od jednego czynnika. 

Jak podaje katalońskie medium QueThiJugues, w kontrakcie Lewandowskiego widnieje zapis o możliwości wcześniejszego zwolnienia piłkarza. Aby to zrobić, polski napastnik musiałby rozegrać w sezonie 2024/25 mniej niż 55 proc. spotkań. Źródło nie podaje jednak, czy chodzi o wszystkie możliwe mecze, czy jedynie o spotkania w La Liga. 

Wyciekły też dokładne zarobki Lewandowskiego w FC Barcelonie. Za pierwszy rok gry Polak ma otrzymać 10 milionów euro netto (na rękę). W sezonie 2023/24 kwota ta wzrośnie do 13 milionów. Najwięcej otrzyma za sezon 2024/25, bo aż 16 mln euro. W ostatnim roku zaś zarobki piłkarza mają znów spaść do 13 mln. Do wspomnianych liczb doliczyć też trzeba tzw. zmienne, wynikające z wypełnienia dodatkowych ustaleń między obiema stronami. Te mają się wahać między 300 tys. a milionem euro.  

Robert Lewandowski potrzebował czterech meczów, by stać się jednym z najskuteczniejszych napastników w La Liga. Obecnie ma na swoim koncie pięć trafień, tyle samo co Iago Aspas z Celty Vigo. 34-letni napastnik dwukrotnie trafiał w meczach z Realem Sociedad oraz Realem Valladolid i jeden raz z Sevillą. FC Barcelona zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Prowadzi Real Madryt.