Nieoficjalnie. Wiemy, kto zastąpi Franciszka Smudę w Wieczystej Kraków.

Maciej Musiał zostanie nowym trenerem Wieczystej Kraków - poinformował na Twitterze Janekx89. 45-latek pracował przez ostatnie półtora roku w Garbarni Kraków. Wciąż nie ma jednak oficjalnej informacji o zwolnieniu Franciszka Smudy z tego stanowiska.

Naszpikowana gwiazdami Wieczysta Kraków słabo rozpoczęła ten sezon. Po pięciu rozegranych meczach ma na koncie osiem punktów i zajmuje czwarte miejsce. To się może jednak jeszcze zmienić, bo rywale będą jeszcze grali swoje spotkania. Do II ligi awansuje tylko jeden zespół. W ostatniej kolejce zespół prowadzony przez Franciszka Smudę zaledwie zremisował 1:1 ze Stalą Stalowa Wola. 

Nieoficjalnie: Maciej Musiał nowym trenerem Wieczystej Kraków

Coraz więcej wskazuje na to, że był to ostatni mecz Franciszka Smudy w roli trenera Wieczystej. W poniedziałek rano Interia poinformowała o zwolnieniu byłego selekcjonera z klubu. Na razie ta informacja nie została potwierdzona przez III-ligowca.

Mimo to cały czas dochodzą nowe informacje dotyczące tego stanowiska. "Maciej Musiał nowym trenerem KS Wieczysta Kraków. 45-letni trener od początku poprzedniego sezonu prowadził drugoligową Garbarnię Kraków" - napisał na Twitterze Janekx89. Więcej szczegółów na razie brakuje. Na takowe będzie trzeba poczekać prawdopodobnie do oficjalnego komunikatu Wieczystej. 

Maciej Musiał to syn Adama Musiała, byłego piłkarza Wisły Kraków. 45-latek był związany z tym klubem. W latach 2012-2016 był trenerem rezerw oraz asystentem u kilku trenerów. Później przez kilka lat współpracował z Kazimierzem Moskalem jak asystent m.in. w Pogoni Szczecin, Sandecji Nowy Sącz czy ŁKS-ie Łodź. Ubiegły sezon zakończył z Garbarnią na ósmym miejscu w II lidze.