Przesądzone. Aubameyang przekazał rodzinie, że czas na przeprowadzkę

Przesądzone. Aubameyang przekazał rodzinie, że czas na przeprowadzkę

Pierre-Emerick Aubameyang już przygotowuje się do transferu. Według Gerarda Romero poinformował swoich najbliższych o przeprowadzce do Londynu. Oficjalne ogłoszenie Gabończyka w Chelsea wydaje się być kwestią dni.
Spain Soccer Barcelona Manchester City

Fot. Joan Monfort / AP Photo

Tych pozostaje niewiele, bowiem FC Barcelona i Chelsea muszą dopiąć transfer do końca sierpnia. Zostały więc dwa dni, aby uzupełnić wszystkie formalności. W tym czasie Pierre-Emerick Aubameyang może planować przeprowadzkę do Londynu, co z kolei nie powinno sprawić mu problemów. Jak twierdzi Gerard Romero, najbliżsi Gabończyka mają już o wszystkim wiedzieć.

Aubameyang mieszkał już w przeszłości w Londynie, więc zna miasto. W latach 2018-2022 występował w tamtejszym Arsenalu. "Kanonierzy" wykupili Gabończyka z Borussii Dortmund za ponad 60 mln euro. W drużynie pełnił rolę kapitana.

FC Barcelona zyskała na transferze Aubameyanga. Same korzyści

Wcześniej hiszpańscy dziennikarze pisali, że Chelsea zapłaci FC Barcelonie 22 miliony euro plus pięć milionów w postaci zmiennych. To znakomita wiadomość dla władz hiszpańskiego klubu. FC Barcelona potrzebuje każdego centa, dlatego pieniądze zawsze jej się przydadzą. Aubameyang przyszedł do drużyny w trudnym momencie i w rundzie wiosennej strzelił 13 goli w 24 meczach. Między innymi dzięki niemu udało jej się awansować na pozycję wicelidera w tabeli La Liga. 

Wszystko wydaje się być przesądzone, co oznacza, że Aubameyang pożegna się z Hiszpanią w niezbyt dobrym humorze. W poniedziałek media obiegła informacja o włamaniu do domu piłkarza w Castelldefels. Złodzieje napadli 33-latka około godziny pierwszej w nocy. Grożono mu bronią palną oraz metalowymi prętami. W końcu go pobito. Złodzieje zabrali z sejfu kosztowności i uciekli białym samochodem marki audi. Sprawą zajmuje się policja

Duże zamieszanie wywołała też obecność w Londynie innego piłkarza FC Barcelony - Frenkiego de Jonga. Holendra widziano już na lotnisku w Wielkiej Brytanii. Jak podaje Josep Capdevila, powodem przyjazdu Memphisa Depaya i De Jonga jest ślub kolegi z reprezentacji Donny'ego van de Beeka.