Wygumkowali drużynę z Ligi Mistrzów. PSG i Juventus bez rywala

Maccabi Hajfa wygumkowany z Ligi Mistrzów? Według telewizji beIN Sports w grupie H będą grały tylko trzy kluby: PSG, Juventus i Benfica Lizbona. Herbu izraelskiego klubu nie uwzględniono też na Twitterze, ale tam szybko usunięto post.
Maccabi Hajfa nie została uwzględniona w telewizji beIN Sports

Izraelczycy czekali na ten moment 13 lat. Maccabi Hajfa wyeliminował serbską Crvenę zvezdę Belgrad dzięki bramce w ostatnich minutach meczu. Pierwsze spotkanie o bezpośredni awans do Ligi Mistrzów wygrała drużyna z Izraela (3:2). W rewanżu Maccabi udał się do Belgradu, by bronić skromnej zaliczki. Plan zaczął się sypać już w pierwszej połowie, którą Crvena zvezda wygrywała 2:1.

Euforia opanowała Izrael dopiero w 90. minucie. Maccabi otrzymał rzut wolny. Omer Atzili mocno dośrodkował piłkę w pole karne Crveny zvezdy, a tam nieszczęśliwie interweniował Milan Pavkov, który skierował piłkę do własnej bramki. Remis 2:2 sprawił, że Maccabi Hajfa po raz pierwszy od sezonu 2009/10 zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jest też pierwszym zespołem z Izraela od sezonu 2015/16 grającym w tej fazie rozgrywek.

Macacbi Hajfa nie zagra w LM? Grupa H tylko z trzema klubami

Ale jak widać nie wszyscy cieszą się z sukcesu izraelskiego klubu. Niespełna dzień później odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Maccabi Hajfa trafił do grupy H. Jego rywalami będą Paris Saint-Germain, Juventus i Benfica Lizbona. Choć według stacji beIN Sports to te trzy drużyny będą grały między sobą, bez rywala z Izraela.

Stacja telewizyjna z Kataru przedstawiła jedynie 31, a nie 32 zespoły startujące w fazie grupowej LM. Zabrakło właśnie Maccabi Hajfa. W grupie H przedstawiono jedynie trzy drużyny. Podobna sytuacja miała miejsce na Twitterze - informuje portal ynetnews.com. W mediach społecznościowych szybko jednak usunięto post bez wzmianki o Maccabi i opublikowano drugi, już z uwzględnieniem drużyny. Nagranie programu trafiło jednak do sieci i tego już stacja nie wykreśli.

Nagranie telewizyjne na stronie redditmedia.com

Działanie katarskiej telewizji mogło być celowe, bo między Izraelem a Katarem nie są utrzymywane żadne formalne stosunki dyplomatyczne. Jeszcze kilka miesięcy temu obywatele Izraela nie mogli wjechać na terytorium Kataru bez paszportu kraju trzeciego. Sytuacja zmieniła się kilka tygodni temu przez mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Oba kraje zawarły umowę, dzięki której Izraelczycy będą mogli wjechać do Kataru pod kilkoma warunkami. Najważniejszym z nich jest kupno biletu na mecz. Taki kibic będzie musiał posiadać specjalny cyfrowy identyfikator, upoważniający do przekroczenia granicy.

Pierwsze mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów zostaną rozegrane 6 września. Rozgrywki rozpoczną starcia Borussii Dortmund z FC Kopenhagą oraz Dinama Zagrzeb z Chelsea. Oba spotkania odbędą się tego dnia o godz. 18:45. Natomiast Maccabi Hajfa zagra o godz. 21:00 na wyjeździe z Benfiką Lizbona. Podział wszystkich grup Ligi Mistrzów znajdziecie w naszym tekście na Sport.pl, TUTAJ>>>