Ancelotti zdradza nowe szczegóły ws. Benzemy. Wiadomo, kiedy wróci do treningów

Carlo Ancelotti nie ma złudzeń, Karim Benzema już wkrótce wróci do treningów. Najlepszy piłkarz świata w 2022 roku zdaniem "France Football" ominął mundial w Katarze przez kontuzję, której doznał dzień przed meczem z Australią (4:1).

Fot. Christophe Ena / AP

Karim Benzema nie mógł pomóc reprezentacji Francji podczas mistrzostw świata w Katarze, ale naderwał mięsień lewego uda podczas jednego z treningów. "W moim życiu nigdy się nie poddałem, ale dzisiaj muszę myśleć o drużynie tak jak zawsze, więc rozsądek mówi mi, żebym zostawił swoje miejsce komuś, kto może pomóc naszej grupie w zagraniu dobrego mundialu" - pisał w oficjalnym oświadczeniu Francuz. Ostatecznie Didier Deschamps nie powołał innego napastnika w miejsce piłkarza Realu Madryt.

Carlo Ancelotti: "Benzema wkrótce wróci do treningów"

Francuski dziennik "L'Equipe" cytuje wypowiedź Carlo Ancelottiego, który ma optymistyczne wieści, że Karim Benzema wróci do treningów już niedługo. - Wraca w sobotę [10 grudnia- red] - odpowiedział z uśmiechem trener Realu Madryt, zapytany o stan zdrowia Karima Benzemy. - Posadzimy go z powrotem w siodle - dodał.

Tegoroczny zdobywca Złotej Piłki cztery lata temu nie znalazł się w kadrze reprezentacji Francji na mundial w Rosji, który "Trójkolorowi" ostatecznie wygrali i zostali mistrzami świata. Taką decyzję podjął wówczas Didier Deschamps w związku z aferą wokół napastnika, który był oskarżony o szantaż wobec Mathieu Valbueny.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sporo mówiło się o tym, że wobec tego Francuz będzie mógł nazywać się oficjalnie mistrzem świata, gdyby ponownie wygrali "Trójkolorowi". FIFA wyjaśniła, że przekaże francuskiej federacji (FFF) 26 złotych medali dla piłkarzy, a więc tyle, ile nazwisk znalazło się na liście powołanych przez Didiera Deschampsa. Następnie do FFF należeć będzie rozdystrybuowanie medali między piłkarzami. Jak tłumaczy "RMC Sports", Karim Benzema będzie zatem mógł nazywać się mistrzem świata, jeśli dostanie medal. Jako że, nie został skreślony z listy powołanych (przy okazji meczów widnieje w oficjalnym składzie, jako zawodnik kontuzjowany), wciąż on mu przysługuje. A więc tak, Benzema będzie mistrzem świata, choć nie zagra w Katarze ani minuty.

W ostatnim czasie Karim Benzema opublikował kilka zdjęć w mediach społecznościowych, na których znajduje się na lotnisku. Francuski napastnik we wpisach dodał liczbę 974. O co z nią chodzi? To numer francuskiego departamentu, a konkretniej wyspy Reunion na Oceanie Indyjskim, położonej około 800 km na wschód od Madagaskaru. Tam Benzema ma spędzić kilka dni odpoczynku w "tajemniczej lokacji", zanim wróci do Madrytu i będzie przygotowywał się do drugiej części sezonu.

Francja w fazie grupowej pokonała Australię 4:1, później 2:1 Danię, a mając już pewny awans z grupy, przegrała z Tunezją 0:1. W 1/8 finału Francuzi pokonali reprezentację Polski 3:1 i już 10 grudnia, o godzinie 20:00 zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata z Anglią.