To jeszcze nie koniec. O której mecz Polska - Rosja na mistrzostwach Europy? [TRANSMISJA]

To jeszcze nie koniec misytrzostw Europy dla polskich piłkarzy ręcznych. W niedzielę nasza kadra rozegra swój trzeci mecz w fazie zasadniczej. Tym razem podopieczni Patryka Rombla zagrają z Rosją, która dwukrotnie sprawiła wielką niespodziankę. Gdzie i o której godzinie oglądać to spotkanie?

Wysokie porażki w trzech poprzednich spotkaniach sprawiają, że reprezentanci Polski nie mają już żadnych szans na awans do kolejnej rundy turnieju. Z pewnością nie oznacza to jednak, że odpuszczą starcie z Rosją. Gdzie i o której godzinie oglądać to spotkanie?

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Potężna sensacja na ME! Mistrzowie olimpijscy zmiażdżeni. Sprawa awansu się komplikujePotężna sensacja na ME! Mistrzowie olimpijscy zmiażdżeni. Sprawa awansu się komplikuje

ME w piłce ręcznej. Polska-Rosja. Forma biało-czerwonych

Po raz pierwszy w trakcie mistrzostw Europy 2022 selekcjoner biało-czerwonych Patryk Rombel nie będzie musiał się głowić nad skompletowaniem składu na mecz. Do gry wrócili już wszyscy gracze, którzy wcześniej byli poddani izolacji. Do dyspozycji trenera będą Piotr Chrapkowski, Damian Dawydzik, Maciej Gębala i Adam Morawski.

Wszystkich tych zawodników mocno zabrakło w poprzednich spotkaniach, w których Polacy okazali się zdecydowanie słabsi od rywali. Biało-czerwoni przegrywali odpowiednio 23:30 z Niemcami, 31:42 z Norwegią i 18:28 ze Szwecją. Z tego powodu zawodnicy Patryka Rombla nie mają już nawet matematycznych szans na awans do dalszej rundy.

ME w piłce ręcznej. Polska-Rosja. Gdzie i o której godzinie oglądać?

Polscy piłkarze ręczni mają pozytywne najświeższe wspomnienia z meczów z Rosją. Do ostatniego starcia obu reprezentacji doszło pod koniec grudnia 2020 roku. Wówczas biało-czerwoni wygrali towarzyski mecz 25:23. W ostatnim starciu o punkty, do którego doszło podczas mistrzostw świata w styczniu 2017 roku lepsi byli Rosjanie, którzy wygrali 24:20.

Bratysława, 20.01.2022. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Mecz Polska - Norwegia 31:42. Maciej PilitowskiStarcie pogromców Polaków na ME. Nowy wicelider grupy

Mecz pomiędzy Polską i Rosją na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej rozpocznie się w niedzielę 23 stycznia o godzinie 15:30. Transmisja spotkania dostępna będzie na antenie Eurosport 2. Starcie będzie można oglądać również na stronie player.pl i w aplikacji mobilnej.

Więcej o: