Norwegowie obawiają się Polaków. "Największe wyzwanie dla nas nie będzie na boisku"

W ostatnim grupowym spotkaniu podczas ME w piłkę ręczną reprezentacja Niemiec wystawiła na mecz z Polską tylko 14 zawodników. Powodem były masowe zakażenia koronawirusem. To wywołało obawy rywala z następnej rundy - Norwegów, o czym poinformował lekarz zespołu ze Skandynawii.

Podczas wtorkowego meczu w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy w piłce ręcznej pomiędzy Niemcami a Polską w drużynie zza naszej zachodniej granicy dostępnych było zaledwie 14 zawodników. Wszystko za sprawą zakażeń koronawirusem, które wyłączyły kilku graczy z rywalizacji.

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Bratysława, 18.01.2022. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Mecz Polska - NiemcyPolscy piłkarze ręczni zaczną od hitu. Terminarz II rundy Euro

Norwegowie obawiają się meczów z Polską i Niemcami

Pomimo tak małej liczby zawodników Niemcy dość pewnie wygrali 30:23 i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie D. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce, jednak oba zespoły jeszcze przed meczem były pewne awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

W fazie zasadniczej mistrzostw Europy Niemcy i Polska zagrają jeszcze z Hiszpanią, Rosją, Norwegią i Szwecją. Tak duża liczba zakażeń w niemieckim zespole, a także wtorkowa rywalizacja z Polską sprawiły, że sztab norweskiej reprezentacji obawia się potencjalnego zagrożenia zakażeniem.

Brak zakażeń w norweskim zespole

Cytowany przez portal nettavisen.no lekarz kadry Norwegii Thomas Torgaldsen w rozmowie z agencją NTB powiedział, że w żaden z norweskich piłkarzy ręcznych jak dotąd nie uzyskał pozytywnego wyniku testu na COVID-19. Zagrożeniem mogą jednak być nadchodzące mecze fazy zasadniczej.

- Największe wyzwanie dla nas nie będzie więc na boisku, lecz już podczas posiłków, które będziemy mieli w tym samym czasie i miejscu co Polska - powiedział Torgaldsen.

Mateusz Zembrzycki z dwiema świetnymi paradami w meczu z NiemcamiFenomenalne parady polskiego bramkarza. "Poezja". Jednoznaczne porównanie [WIDEO]

Pojedynek reprezentacji Polski z Norwegią odbędzie się już w czwartek o godzinie 20:30. Starcie skandynawskiej drużyny z Niemcami rozpocznie się z kolei dokładnie 24 godziny później.

Więcej o: